Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek w Strumieniu

  Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Strumieniu na DW 939. Kierujący samochodem osobowym potrącił pieszą. 69-letnia kobieta zginęła na miejscu wypadku.

 2. Puchar Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2018

  W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2018. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

 3. Nadal poszukujemy zaginione osoby

  Policjanci nadal poszukują osoby zaginione na terenie naszego powiatu. To 54-letni Waldemar Sobik, który zaginął w 2011 roku oraz 17-letni Artur Piekar, który 10 października 2017r.oddalił się z Zespołu Mieszkań przy Domu Dziecka w Zebrzydowicach.

 4. Starosta Cieszyński wyróżnił dzielnicowego

  Sierż. szt. Kamil Przewieźlik we wrześniu wygrał wojewódzkie eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku”, a następnie wspólnie z st. sierż. Adrianem Piechulskm z KPP Zawiercie stworzyli najlepszy duet i reprezentując KWP w Katowicach jako drużyna wygrali Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”. Wczoraj w Starostwie Powiatowym gratulacje oraz nagrodę rzeczową za osiągnięty sukces podczas posiedzenia Zarządu Powiatu przekazał policjantowi Starosta Cieszyński Janusz Król.

 5. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 6. Potrącony przez pijanego kierowcę pieszy trafił do aresztu

  Wczoraj późnym popołudniem w Cieszynie na ul. Katowickiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy kierujący bmw potrącił również nietrzeźwego 40-letniego mieszkańca Cieszyna. Ranny pieszy najpierw trafił do szpitala, a z niego do policyjnego aresztu. Okazało się bowiem, że cieszynianin jest poszukiwany przez sąd. Dzisiaj rano został doprowadzony do zakładu karnego.

 7. Przemoc w rodzinie- nie reagujesz? Akceptujesz!

  Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

 8. Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Cieszynie

  Uroczyście i podniośle w Cieszynie uczczono 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. 11 listopada przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych, organizacji kombatanckich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, Domem Narodowym oraz Pomnikiem ku Czci Legionistów Śląskich Poległych za Polskę. Uroczystość na cmentarzu poprzedziło nabożeństwo ekumeniczne w intencji Ojczyzny, które odbyła się w Kościele Jezusowym.

 9. Cieszyńscy policjanci na szkoleniu w Czechach

  Wczoraj w czeskim Cieszynie odbyło się szkolenie dotyczące znakowania rowerów syntetycznym DNA. W przedsięwzięciu uczestniczyli policjanci z cieszyńskiej komendy oraz przedstawiciele straży miejskich z naszego regionu. Szkolenie było możliwe dzięki współpracy straży miejskich obu państw oraz finansowemu wsparciu Unii Europejskiej.

 10. Dzielnicowy z Wisły został... spadochroniarzem

  Podczas sobotniego pikniku spadochroniarskiego w Goleszowie, dzielnicowy z Wisły został oficjalnie przyjęty w poczet XVIII oddziału ziemi cieszyńskiej związku polskich spadochroniarzy. W czerwcu ubiegłego roku zdobył odznakę Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony. Od ponad 16 lat uprawnienia do jej noszenia posiada jedynie 1545 osób. Aspirant Bartłomiej Duraj jest jedną z nich.