Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu

  Za nami pierwszy wakacyjny weekend. W ciągu kilku dni mundurowi w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 200 interwencji. Na drogach policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Stróże prawa odnotowali dziewiętnaście kolizji i jeden wypadek, w którym pięć osób zostało rannych.

 2. "Przejście oddaj pieszym"

  Policjanci śląskiej drogówki ruszyli właśnie z kolejną kampanią. Wspierani przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, stróże prawa zwracają tym razem szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na pieszych ze strony kierowców. Wszystko po to, by uzmysłowić wszystkim użytkownikom dróg, jak istotne jest ich bezpieczeństwo. Podjęte przez policjantów działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła.

 3. Bezpieczne Wakacje 2017

  Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby droga na urlop oraz odpoczynek nad wodą, w górach czy w mieście były udane, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Będą nad nim czuwać jak co roku także policjanci. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.

 4. Spowodował kolizję i odjechał z miejsca

  Kryminalni z Cieszyna poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 10 czerwca w centrum Cieszyna. Sprawca kolizji, który kierował mercedesem odjechał z miejsca zdarzenia.

 5. Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego

  Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu organizują wyprawę rowerową. Przed nimi do przejechania ponad 1200 kilometrów. Po trasie zamierzają odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii z Pyskowic. Start 1 czerwca spod budynku strumieńskiego komisariatu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, gdzie 14 czerwca zakończy się sztafeta.

 6. Oznakuj rower przed kradzieżą

  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej akcji znakowania rowerów w Skoczowie. Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Znakowanie roweru trwa 5 minut i prowadzone jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę w Komisariacie Policji w Skoczowie

 7. Policjanci z cieszyna na podium

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wzięli udział w XIV Wojewódzkich Mistrzostwa Policji w Judo Zawody odbyły się 9 czerwca 2017 roku w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Z zawodów wrócili z tarczą, a dokładnie zdobyli jeden srebrny medal i dwa brązowe.

 8. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 9. Uczniowie pracują do samego końca.

  Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo Technicznych w Międzyświeciu w ramach profilaktyki miejsc użyteczności publicznej oraz zajęć praktycznych odnowili teren wokół pomnika znajdującego się przy Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. W kilka godzin młodzież całkowicie odmieniła wygląd tego obiektu.

 10. Pobił, zgwałcił i okradł

  Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali 34- letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie, pobicie i rozbój w Istebnej. Na wniosek śledczych i prokuratora mieszkaniec Ustronia został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.