Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Wypadek w Cieszynie. Jedna osoba nie żyje

  Wczoraj w Cieszynie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez ponad sześć godzin. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

 2. Prosimy o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie ustalają tożsamość mężczyzny, którego ciało zostało znalezione 12 czerwca w Ustroniu, w rejonie rzeki Wisły przy Alei Legionów. W ubraniu mężczyzny nie było żadnych dokumentów ani innych rzeczy, które pozwoliłyby na ustalenie jego danych personalnych.

 3. Policjanci zdążyli na czas

  Policjanci z cieszyńskiej komendy uratowali 25-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Szybka reakcja i współpraca policjantów doprowadziła do odnalezienia desperata. Policjanci powstrzymali go w ostatniej chwili.

 4. Sezon rowerowy w pełni, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa

  Pogoda sprzyja organizowaniu rodzinnych wycieczek rowerowych. Co jednak zrobić, aby letnia przejażdżka nie skończyła się nieprzyjemnie? Należy zadbać o stan techniczny roweru, a podczas jazdy obserwować otoczenie wokół nas i bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jak wszyscy wiemy, zdarzenia z udziałem pieszych i rowerzystów niestety często należą do najbardziej tragicznych w skutkach. Przede wszystkim dlatego, że pieszych i rowerzystów nie chronią żadne środki techniczne.

 5. Bądźmy czujni w upały!

  Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

 6. Patrol z Cieszyna wśród najlepszych!

  Dwa dni rywalizowali najlepsi śląscy patrolowcy w ramach XXV Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku 2018". Po torze przeszkód, rywalizacji na macie, strzelaniu i teście wiedzy wiemy już, który patrol okazał się najlepszy. Zwycięzcami jednego z etapów- testu wiedzy zostali policjanci z cieszyńskiej prewencji - sierż. Bogdan Stefaniak oraz st. sierż. Arkadiusz Sikora. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Zwyciężyli policjanci z Gliwic.

 7. Czujni policjanci pomogli

  W niedzielę do dyżurnego Komisariatu Policji w Ustroniu przyszedł mężczyzna, który twierdził, że został okradziony przez obywatela Hiszpanii. Policjanci wnikliwie wysłuchali zgłaszającego, sporządzili dokumentację i... zatrzymali mu prawo jazdy. Aby zgłosić interwencję, przyjechał on bowiem do komisariatu samochodem, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

 8. Złodziej aut w rękach cieszyńskich policjantów

  Policjanci z wydziału prewencji oraz operacyjni cieszyńskiej komendy zatrzymali złodzieja aut, który skradł w Cieszynie co najmniej trzy pojazdy, warte łącznie ponad 60 tysięcy złotych. Złodziejem okazał się 32-letni mieszkaniec Czech. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 9. Dbajmy o bezpieczeństwo na ogródkach działkowych

  Wraz z nadejściem okresu letniego działkowcy zabrali się do pracy i odpoczynku. Niestety do "roboty" zabrali się również złodzieje. Mogą wykorzystać każdą okazję, aby skraść rzecz pozostawioną bez opieki przez pochłoniętych pracą działkowiczów. Mogą to być torebki, telefony, rowery i inne przedmioty takie jak kosiarki, narzędzia, a nawet rośliny posadzone na działce. Apelujemy o ostrożność!

 10. Debata w Cieszynie

  Wczoraj w Cieszynie w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Zofii Kossak Szatkowskiej odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnicy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem mieście. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas”.