Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. „Moja Komenda” - kontakt z policjantem na wyciągnięcie ręki

  Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są zaproponowane przez Policję nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Śląscy dzielnicowi chcąc promować łatwiejszy kontakt mieszkańców ze stróżami prawa, rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki przygotowane przez MSWiA. Zawierają one dane kontaktowe oraz opis policyjnych aplikacji.

 2. Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia

  Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 52 lat, podejrzanych o śmiertelne pobicie swojego kompana. Wcześniej wspólnie pili alkohol w jednym z mieszkań w centrum miasta. Po pobiciu nieprzytomnego mężczyznę wywieźli na wózku i zostawili na trawniku. Ciężko ranny 42-latek zmarł w szpitalu. W sprawie tej zatrzymano jeszcze jedną osobę, która była w mieszkaniu w chwili zdarzenia.

 3. Awanse i medal dla cieszyńskich mundurowych

  Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

 4. Nadal poszukujemy zaginionego 83-latka z Ustronia

  Cieszyńscy policjanci poszukują 83-letniego zaginionego mieszkańca Ustronia. Mężczyzna ostatni raz był widziany 23 października 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej osobie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 5. Policjanci zabezpieczali znaleziony niewybuch

  Przez kilkanaście godzin policjanci i strażacy z zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Zamknięto drogę wojewódzką nr 937 i odwołano zajęcia w szkole. W środę niebezpieczne znalezisko wykopał mężczyzna podczas prac ziemnych na prywatnej posesji w Kończycach Małych. Na drugi dzień saperzy zabrali niewybuch na wojskowy poligon.

 6. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 7. Zakończone poszukiwania zaginionej mieszkanki Pogwizdowa

  Cieszyńscy policjanci zakończyli poszukiwania 17-letniej mieszkanki Pogwizdowa. Dziewczyna została odnaleziona dziś w nocy...

 8. Trudne warunki na drogach - apelujemy o ostrożność

  Wraz ze zmianą pogody, na drogach staje się coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe: występowanie mgły, opadów deszczu, czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura, znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

 9. Potrącenie pieszego w Górkach Małych

  Policjanci z Cieszyna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Górkach Małych. Kierowca ciężarówki potrącił pieszego na drodze. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł. Policjanci potwierdzili już jego tożsamość.

 10. 95 lat Polskiej Policji

  24 lipca obchodzić będziemy 95-lecie powstania Polskiej Policji. Z tej też okazji należy naszym czytelnikom przedstawić, choć w telegraficznym skrócie rodowód naszej formacji, która na przełomie dziejów przechodziła wiele transformacji. Formacji policyjnych na przełomie dziewięćdziesięciolecia istnienia państwa polskiego było wiele, różnie postrzeganych przez historyków, jak i społeczeństwo.