Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Jako policjant przez 15 lat pomagał i wspierał. Dziś sam potrzebuje pomocy

  Policjant z Ustronia, dzielnicowy asp. sztab. Piotr Glenc zawsze był gotów nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Angażował się w powierzone mu obowiązki, nie pozostawiając nikogo w potrzebie. Teraz, po ciężkim wypadku, potrzebuje wsparcia finansowego, żeby walczyć o powrót do zdrowia.

 2. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 3. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 4. Informacja dla mediów

  W związku z nieobecnością oficera prasowego asp. Krzysztofa Pawlika w dniach w dniach od 24 lipca do 17 sierpnia 2020 roku informacji dla dziennikarzy udzielać będzie sierż.szt. Wojciech Ficek tel. 47 85 73 221 lub tel.kom. 600 974 053.

 5. Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji

  Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich codzienną służbę i pracę oraz nieustającą gotowość do działania. Przypomina o szczególnym jubileuszu – 95. Rocznicy utworzenia Policji Kobiecej i kieruje słowa uznania do wszystkich funkcjonariuszek i pracownic cywilnych.

 6. Poszukujemy sprawcy rozboju

  Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle poszukują mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie rozboju. Zdarzenie miało miejsce 7 czerwca 2020 r ok. godziny 17.20 na szlaku turystycznym w okolicy Baraniej Góry. Publikujemy portret pamięciowy podejrzewanego o przestępstwo. Jeśli ktokolwiek zna tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem 478573200 lub 478573710.

 7. Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztofa Justyńskiego z okazji Święta Policji

  "Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Policjantkom i Policjantom, a także Pracownikom Policji za Wasz trud i zaangażowanie w służbę i pracę, która w sposób szczególny wpisuje się w zwiększanie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju..."

 8. Dziś działania NURD

  Dziś policjanci ruchu drogowego z Cieszyna prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 9. Kampania "Stop włamaniom do domów"

  W czerwcu obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.Kradzież z włamaniem jest przestępstwem kryminalnym, które pociąga za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Dlatego kraje europejskie, zjednoczone w EUCPN i EUROPOLU, połączyły siły w ramach kampanii „Stop włamaniom do domów”.

 10. Wypadek w Simoradzu. Poszukujemy świadków zdarzenia

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie poszukują świadków wypadku, który miał miejsce w Simoradzu, przy ul. Głównej w nocy z 9 na 10 lipca. W zdarzeniu z udziałem samochodu Renault Megane ucierpiał 21-letni mężczyzna. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.