Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Publikujemy wizerunek złodziejek

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch kobiet, które podejrzewane są o kradzież. Publikujemy nagranie z monitoringu sklepowego oraz ich zdjęcia. Jeśli ktokolwiek zna te kobiety proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem (33) 8516 200, (33) 8516 280 lub (33) 8516 281. Można też informować pisząc e-mail na adres: dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl .

 2. Tragedia na drodze. Nie żyje 37-letnia kobieta

  Cieszyńscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Ochabach Wielkich na DK81. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy wyprzedzał ciężarówkę, zjechał z drogi, uderzył w drzewo i "dachował". Toyotą jechała 37-latka z dwójką dzieci. Kobieta zginęła na miejscu, dzieci trafiły do szpitala.

 3. Mężczyzna podejrzewany o kradzież- zdjęcia

  Kryminalni z cieszyńskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do jakiej doszło w markecie przy ul. Zofii Kossak w Cieszynie. Kamery sklepowe zarejestrowały mężczyznę podejrzewanego o kradzież sprzętu AGD wartości 799 złotych.

 4. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj policjanci w całym kraju prowadzili działania pn. „Bus & Truck”. W akcji uczestniczyli również policjanci cieszyńskiego garnizonu. Podczas działań na terenie powiatu wzięło udział 18 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali blisko 100 kierujących.

 5. Działania TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 6. Jak chronić dziecko w sieci?

  Szkodliwe treści to materiały, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i psychikę dzieci i młodzieży. Dzieci mogą na nie trafiać celowo lub przypadkowo, np. poprzez mylne wyniki wyszukiwania, spam czy reklamę. Prezentujemy 10 rad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez ich pociechy.

 7. Poszukujemy Paulinę Michalską

  Policjanci poszukują 15-letniej Pauliny Michalskiej. Nastolatka 27 sierpnia oddaliła się z zajęć wychowawczych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Leśnicy (pow. strzelecki, woj. opolskie). Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie lub najbliższą jednostką policji.

 8. XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Wszystko po to, aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec. W Komendzie Głównej Policji działa skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 9. Noś odblaski – Świeć przykładem!

  Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez pieszych powinno stać się nawykiem. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 10. Policjanci podczas Tygodnia Mediacji

  Do Komendanta Głównego Policji wpłynęło zaproszenie z Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości, dotyczące włączenia się do wspólnych działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r., natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach od 15 do 19 października 2018 r. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.