Wiadomości

Dzielnicowy z Zebrzydowic zajął II miejsce w zawodach wojewódzkich

Data publikacji 18.09.2015

Dzielnicowy z Zebrzydowic zajął II miejsce w VIII wojewódzkiej edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów „Dzielnicowy Roku 2015”. Mł. asp. Krzysztof Pawlik będzie teraz reprezentował nasze województwo na zawodach ogólnopolskich.

Od wczoraj trwały zmagania policjantów garnizonu śląskiego w wojewódzkiej edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów „Dzielnicowy Roku 2015”. Do udziału w konkursie zgłosiło się w sumie 64 policjantów. Każda z komend śląskiego garnizonu wystawiła po dwóch dzielnicowych do reprezentowania swoich jednostek. Wczoraj mundurowi rywalizowali na strzelnicy oraz zmagali się w scence symulacyjnej związanej z przyjęciem interesanta przez dzielnicowego. Dzisiaj nadszedł czas na test z zakresu wiedzy policyjnej.

Drugie miejsce zajął policjant Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, mł. asp. Krzysztof Pawlik. Mundur policyjny założył osiem lat temu. Na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Komisariatu Policji w Zebrzydowicach. Rejon jego pracy obejmuje Zebrzydowice Górne oraz Kończyce Małe. W 2013 roku na wojewódzkiej edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów „Dzielnicowy Roku 2013” wywalczył czwartą pozycję. Wraz ze zdobywcą I miejsca będzie reprezentował śląski garnizon na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 21-23 października w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcom konkursu puchary oraz nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, wręczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Jacek Bryłka, Wiceprezydent Katowic oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych, to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Ludzie zwracają się z przeróżnymi sprawami, poważnymi i błahymi. Tematy są niejednokrotnie wstydliwe i dotyczą życia prywatnego. Dzielnicowy nie może być anonimowy. Służbę pełni umundurowany, zawsze jest w centrum uwagi. Musi być nieskazitelny i dawać dobry przykład.

Mł. asp. Krzysztofowi Pawlikowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów