Wiadomości

Zabezpieczyli trzy sztuki nielegalnej broni i narkotyki

Data publikacji 13.02.2017

W weekend policjanci zatrzymali dwie osoby które nielegalnie posiadały broń gazową. W sobotę policjanci zatrzymali 27-latka z Dąbrowy Górniczej, który w Cieszynie miał dwie sztuki broni i amunicję, a w plecaku ponad 120 gramów marihuany. Kolejną broń gazową zabezpieczyli policjanci podczas interwencji w Kaczycach. Pijani sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

W sobotę kilkanaście minut po 12.00 policjanci interweniowali na ulicy Michejdy w Cieszynie. Na chodniku leżał mężczyzna, który był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Podczas sprawdzenia okazało się, że 27-latek z Dąbrowy Górniczej miał przy sobie dwa pistolety gazowe kal. 8 mm i 9 mm oraz 40 sztuk amunicji. Ponadto w plecaku posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Zanim trafił do policyjnego aresztu zaopiekowali się nim ratownicy pogotowia oraz lekarze cieszyńskiego szpitala.

Z kolei w niedzielę po 15.00 zebrzydowiccy policjanci zostali skierowani na interwencję do centrum Kaczyc, gdzie pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury. Jeden z nich posiadał broń gazową. Stróże prawa zatrzymali pijanego 46-latka z Kaczyc, który miał przy sobie pistolet kal. 9 mm. Mężczyzna również był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie.

27-latek z Dąbrowy usłyszał zarzuty. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator objął już 27-latka policyjnym dozorem. Do ekspertyzy trafi również broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić im będzie nawet 8 lat więzienia.  O losie zatrzymanych zadecyduje prokurator i sąd.

  • Zabezpieczona broń, amunicja i narkotyki
  • Zabezpieczona broń, amunicja i narkotyki
  • Zabezpieczona broń, amunicja i narkotyki