Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego

Data publikacji 29.03.2017

Starszy aspirant Krzysztof Gołombek z Komisariatu Policji w Wiśle, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Powiatu Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje.

Dzielnicowy czyli policjant „pierwszego kontaktu”, to funkcjonariusz dbający o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rewiru, osoba którą każdy może poprosić o pomoc. Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych, to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Ludzie zwracają się do dzielnicowych z przeróżnymi sprawami, poważnymi i błahymi. Niezależnie od rangi sprawy funkcjonariusze zawsze dzielą się z nimi poradą prawną i wspólnie szukają rozwiązania problemu.

Każdego roku Starosta Powiatu Cieszyńskiego doceniając znaczenie i prestiż tej służby, przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu. Komisja, składająca się z przedstawicieli cieszyńskiej policji oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy wyborze „Dzielnicowego Roku 2016” wzięła pod uwagę nie tylko jego wiedzę, ale także aktywność w działalności prewencyjnej. Na podstawie całości zebranych informacji komisja stwierdziła, że najlepszym dzielnicowym jest st. asp. Krzysztof Gołombek.

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu gratulacje i nagrodę pieniężną dla najlepszego dzielnicowego roku 2016 wręczył Starosta Powiatu Cieszyńskiego. Do gratulacji przyłączyli się radni powiatowi na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu.

Starszy aspirant Krzysztof Gołombek w Policji pracuje od 12 lat i od samego początku w Komisariacie Policji w Wiśle. Najpierw pełnił służbę w patrolu interwencyjnym, a od 2008 roku pracuje w Zespole Dzielnicowych. Początkiem 2017 roku awansował na stanowisko starszego dzielnicowego. Jego rejon służbowy obejmuje centrum Miasta Wisły.

  • starszy aspirant Krzysztof Gołombek
  • starszy aspirant Krzysztof Gołombek
  • I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie podinsp. Rafał Machaczka wraz z dzielnicowym z Wisły st. asp. Krzysztofem Gołombek
  • Starosta Powiatu Cieszyńskiego wręcza nagrodę dla najlepszego dzielnicowego
  • Samorządowcy składają gratulacje dzielnicowemu
  • Przewodniczący Rady Powiatu składa gratulacje najlepszemu dzielnicowemu