Nadal poszukujemy zaginionego 83-latka z Ustronia - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Nadal poszukujemy zaginionego 83-latka z Ustronia

Data publikacji 08.11.2017

Cieszyńscy policjanci poszukują 83-letniego zaginionego mieszkańca Ustronia. Mężczyzna ostatni raz był widziany 23 października 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej osobie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

83-letni Gustaw Duda jest mieszkańcem centrum Ustronia. Ostatni raz był widziany 23 października 2017 roku na ulicy Daszyńskiego w Ustroniu. Około godziny 19.30 wyszedł z domu aby wyrzucić śmieci i do tej chwili nie powrócił. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny.

Oprócz  policjantów z Ustronia i Cieszyna, do zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań włączyli się mundurowi z bielskiego Oddziału Prewencji. W akcji poszukiwawczej wzięli udział funkcjonariusze zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Sprawdzono rozległy teren wokół miejsca zdarzenia, pobliskie parki oraz osiedla mieszkaniowe. Przeczesano również tereny ciągnące się wzdłuż wałów rzeki Wisły, a strażacy sprawdzili koryto rzeki. O fakcie poszukiwań zaginionego policjanci powiadomili także czeskich stróżów prawa. Policjanci sprawdzili m.in wszystkie placówki zdrowia w naszym rejonie, nawiązali kontakt z najbliższymi oraz znajomymi zaginionego, przekazali informacje o poszukiwaniach do sąsiednich jednostek policji. Mimo podjętych działań mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Rysopis:

  • Wzrost około 165cm, szczupłej budowy ciała, włosy siwe zaczesywane do tyłu.
  • W chwili zaginięcia ubrany w kurtkę ortalionową koloru granatowego, koszule flanelową w kratę koloru granatowo-czerwonego, spodnie materiałowe koloru jasnobrązowego oraz buty gumowe koloru czarnego.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie pod nr tel. 33 85 16 200, 33 85 16 101 lub z najbliższą jednostką policji - numer alarmowy 997! Informacje można róznież przekazywać za pośrednictwem skrzynki „Powiadom nas”.