POMÓŻ – 1 % NIC NIE KOSZTUJE - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

POMÓŻ – 1 % NIC NIE KOSZTUJE

Data publikacji 21.02.2018

Jedenastoletnia Patrycja, córka pracownika Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, cierpi na nieuleczalną chorobę Charcot – Marie – Tooth (CMT). Wszyscy możemy pomóc przekazując na jej leczenie 1 % naszego podatku. To nic nie kosztuje, a w wymierny sposób wspiera leczenie Patrycji.

Jedenastoletnia Patrycja, córka pracownika Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie,  cierpi na chorobę Charcot – Marie – Tooth (CMT). Choroba ta powoduje ona ciężkie wyniszczenie organizmu, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego zaniku mięśni.

          W chwili obecnej jej tata, który sam zmaga się z tą samą chorobą,  jest jedynym żywicielem rodziny. Mama Patrycji w związku z tą sytuacją była zmuszona do rezygnacji z pracy w celu zapewnienia stałej opieki chorej córce. Do leczenia potrzebny jest natychmiastowy zakup elektrostymulatora do odnerwionych już mięśni, gdzie koszt zakupu tego urządzenia to około 19000 zł. Z pensji, którą otrzymuje ojciec (około 1900 zł netto) muszą utrzymać się we czwórkę, ponieważ Patrycja ma jeszcze młodszą, sześcioletnią siostrę.  Rodzice nie są w stanie sami ponieść takiego wydatku finansowego. Patrycja potrzebuje ciągłej rehabilitacji oraz różnego rodzaju badań, które również są bardzo kosztowne. Obecnie wydatki w związku z chorobą córki to około 500 zł miesięcznie .

Mając na uwadze chęć niesienia pomocy rodzinie dziewczynki zwracamy się z prośbą                   o pomoc finansową na leczenie i rehabilitację, bo przecież

 

 „NIGDY NIE JESTEŚMY TAK BIEDNI, ABY NIE STAĆ NAS BYŁO NA UDZIELENIE POMOCY BLIŹNIEMU”

                                                                                                          Mikołaj Gogol

 

Pieniądze można wpłacać, a także przekazać 1 % odpisu z podatku, na konto fundacji Słoneczko 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010  KRS 0000186434

KONIECZNIE Z DOPISKIEM „Patrycja Filapek 169/F na leczenie i rehabilitację”