Wiadomości

Podsumowanie działań "Kaskadowy pomiar prędkości"

Data publikacji 17.04.2018

Wczoraj we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone były policyjne działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci cieszyńskiej drogówki uczestnicząc w tych działaniach ujawnili 64 przypadki przekroczenia prędkości.

Cieszyńscy policjanci uczestnicząc w działaniach pod nazwą ,,Kaskadowy pomiar prędkości’’ na terenie dróg naszego powiatu kontrolowali pojazdy w 45 wcześniej wyznaczonych punktach. Akcja, w której uczestniczyli, polegała  na tym, że kontrola prędkości prowadzona była na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takich działań brało udział kilka  radiowozów policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym odcinku drogi. W czasie działań policjanci skontrolowali 76 pojazdów, ujawnili 64 przypadki przekroczenia prędkości.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Ponownie i nieprzerwanie apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Jadąc zgodnie z przepisami dbamy o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.