Utrudnienia w ruchu podczas Tour de Pologne - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Utrudnienia w ruchu podczas Tour de Pologne

Data publikacji 30.07.2018

Wisła i Istebna to miejscowości, przez które przejedzie jeden z największych światowych wyścigów kolarskich - Tour de Pologne. 7 sierpnia odbędzie się tam część czwartego etapu Jaworzna do Szczyrku. W tym dniu w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram oraz mapę wyścigu na terenie Wisły i Istebnej.

W dniu 7 sierpnia, przez Wisłę i Istebną przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 75. Tour De Pologne. Etap 4, którego start odbędzie się z Jaworzna i przebiegać będzie przez Jaworzno - Mysłowice - Imielin - Chełm Śląski - województwo małopolskie - Zasole Bielańskie - Wilamowice - Pisarzowice - województwo małopolskie - Kobiernica - Porąbka - Międzybrodzie Bialskie - Czernichów - Tresna - Żywiec - Pietrzykowice - Łodygowice - Rybarzowice - Buczkowice - Szczyrk - Wisła - Istebna – Wisła- Szczyrk. Uczestnicy wyścigu przejadą drogami wojewódzkimi nr 942 oraz 941 dwukrotnie – „pętla” będzie prowadziła przez Wisłę Malinkę, następnie przez Wisłę Czarne w kierunku Rezydencji Prezydenta RP Zamku w Wiśle, Kubalonkę, Wisłę Centrum do stacji PKP i z powrotem do Wisły Czarnego.

Następnie uczestnicy wyścigu będą się kierować w stronę Szczyrku. Z uwagi na zabezpieczenie przez policjantów cieszyńskiej komendy całości trasy, informujemy mieszkańców o wystąpieniu czasowych utrudnień ruchu w związku z przejazdem uczestników wyścigu. Utrudnień należy spodziewać się w godz. 14:00 – 17:00, w zależności od przebiegu przejazdu. Wjazd peletonu uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy. Ruch na trasie wyścigu zostanie otwarty bezpośrednio po przejeździe peletonu.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy także o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.