Podsumowanie działń "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Podsumowanie działń "Prędkość"

Data publikacji 13.09.2018

Wczoraj na terenie całego kraju prowadzone były policyjne działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci cieszyńskiej drogówki uczestnicząc w tych działaniach ujawnili 69 przypadków przekroczenia prędkości .Podczas wczorajszej akcji policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył prędkość aż o 78 km/h. Apelujemy do kierowców o rozsądek! Pamiętajmy, że lepiej dojechać później, ale bezpiecznie!

Wczoraj cieszyńscy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach pod nazwą ,,Prędkość”. Na terenie dróg naszego powiatu kontrolowali pojazdy w wcześniej wyznaczonych punktach. Akcja  rozpoczęła się wczoraj o 6.00 i trwała do 22.00.  Mundurowi sprawdzali przede wszystkim prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ale też oczywiście kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Pirat drogowy "wpadł" w ręce policjantów z cieszyńskiej drogówki wczoraj, około godziny 14.25 na ulicy Konopnickiej w Kaczycach. 50-letni mężczyzna kierujący BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Dokument prawa jazdy został mu zatrzymany, a do tego otrzymał jeszcze 10 punktów karnych i mandat do zapłacenia.

Przypominamy, że kierowcy po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, policjanci zatrzymują prawo jazdy i kierowca musi liczyć się z jego brakiem na okres najbliższych trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd ( po zatrzymaniu prawa jazdy) , 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Podczas akcji na pobłażanie nie mogli też liczyć  kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci. Wśród kontrolowanych kierowców jak i jadących z nimi pasażerów policjanci przeprowadzali również rozmowy profilaktyczne. We wczorajszej akcji na terenie całego powiatu wzięło udział 14 policjantów, którzy skontrolowali blisko 62 pojazdy. Odnotowano 49 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących, zatrzymano jeden dokument prawa jazdy.