Wzorowa postawa mieszkańca Cieszyna - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Wzorowa postawa mieszkańca Cieszyna

Data publikacji 09.10.2018

W niedzielę po godzinie 9.20 policjanci z Cieszyna zatrzymali 53-letniego obywatela Niemiec, który kierował skodą mimo upojenia alkoholem. Ujawnienie tego skrajnie nieodpowiedzialnego czynu nie byłoby możliwe, gdyby nie wzorowa postawa obywatelska 43-latka.

43-letni mieszkaniec Cieszyna zauważył, że kompletnie pijany mężczyzna  usiłuje odjechać samochodem z parkingu sklepowego, do którego, jak się później okazało,  parę chwil wcześniej przyjechał. Mieszkaniec Cieszyna nie czekał i natychmiast zareagował. Podszedł do samochodu i zabrał kierowcy kluczyki a następnie powiadomił policję. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu. 53-latek „wydmuchał” prawie 4 promile. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziwne zachowanie kierowcy na drodze może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. W takim wypadku niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112.  Powstrzymaj pijanego kierowcę”! 

Dzięki postawie, jaką zaprezentował świadek, udaje się wyeliminować z ruchu drogowego osoby, które mają problem z przestrzeganiem przepisów. Dziękujemy  za tak szybką reakcję na zagrożenie oraz  profesjonalne zachowanie, które przyczyniło się do zatrzymania pijanego kierującego. Bez Pana zdecydowanej reakcji pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa ta  jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że sytuacja z jaką Pan się spotkał będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców  m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.