Wiadomości

Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 28.12.2018

Okres świąt to dla policjantów zawsze czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie sześciodniowych działań na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 2 wypadków, w tym jednego tragicznego- w Ustroniu śmiertelnie została potrącona 42-letnia kobieta. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 4 pijanych kierowców.

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o 6.00, a zakończone zostały wczoraj o 22.00. W tym czasie na drogach powiatu cieszyńskiego pełniło służbę blisko 380, w tym prawie 100 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych innych pionów. Stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach oraz tam, gdzie można się było spodziewać łamania przepisów.

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 4 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt oraz poprzedzających je dni doszło do 2 wypadków drogowych, w tym jednego tragicznego. 21 grudnia w Ustroniu na ul. Katowickiej śmiertelnie została potrącona 42-letnia mieszkanka Ustronia. Drugi wypadek miał miejsce pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia w Istebnej. 23-letni kierowca BMW potrącił 47-letniego pieszego. Policjanci biorący udział w działaniach podczas długiego weekendu obsłużyli też 24 niegroźne kolizje.