Narada roczna w cieszyńskim garnizonie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Narada roczna w cieszyńskim garnizonie

Data publikacji 07.01.2019

Dziś rano w cieszyńskiej komendzie odbyła się narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie cieszyńskim za rok 2018. W trakcie spotkania przedstawiono wyniki osiągnięte przez cieszyńskich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w roku 2019. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Naradę prowadził Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk.

Narada kierownictwa, podsumowująca wyniki uzyskane przez cieszyński garnizon odbyła się dziś rano w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Uczestniczył w niej Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Wśród zaproszonych gości była również Burmistrz Miasta Cieszyna Pani Gabriela Staszkiewicz, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Pani Janina Żagan, Prokurator Rejonowy Pani Joanna Stochmiałek- Krzywoń, a także przedstawiciele NSZZ Policjantów.

Insp. Jacek Bąk wraz ze swoim zastępcą mł.insp. Rafałem Machaczką, podsumowali efekty ubiegłorocznej pracy policjantów cieszyńskiej komendy oraz wskazali zadania do realizacji w 2019 roku. Komendant cieszyńskiego garnizonu podziękował za dotychczasową pracę wszystkim policjantom oraz pracownikom cywilnym. Odrębne podziękowania skierował do władz samorządowych za wsparcie finansowe cieszyńskiej komendy oraz przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Oficjalną część spotkania podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, który podziękował wszystkim policjantom i pracownikom z cieszyńskiej komendy za zaangażowanie w służbie. Komendant odniósł się także  do sukcesów cieszyńskich policjantów, którzy w tym roku stawali na podium ogólnopolskich zawodów. Przypomnijmy, że był to Kamil Przewieźlik, który we wrześniu wygrał wojewódzkie eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku, by później razem z st. sierż. Adrianem Piechulskm z KPP Zawiercie jako drużyna wygrać Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”. Wśród najlepszych byli również patrolowcy z Cieszyna- sierż. Bogdan Stefaniak oraz st. sierż. Arkadiusz Sikora, którzy w XXV Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku 2018” zajęli trzecie miejsce.  Insp.Piotr Kucia szczególnie podziękował również  za zabezpieczenie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, za profesjonalizm, doskonałą i sprawną organizację podejmowanych działań, które pozwoliły na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa kibicom i sympatykom tego sportu.