Wiadomości

"Bezpieczne ferie"- konkursy, nagrody i dobra zabawa. Zapraszamy!

Data publikacji 22.01.2019

Cieszyńscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo, szczególnie dzieci i młodzieży, zainaugurowali akcję "Bezpieczne ferie 2019". Jak co roku, działania prewencyjne policjantów skierowane są do wszystkich wypoczywających podczas ferii w naszym powiecie. Poza licznymi spotkaniami związanymi z bezpieczeństwem, mundurowi w związku z kampanią MSWiA pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo... na stoku", wraz ze Sznupkiem, organizują konkursy o bezpieczeństwie - do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Cieszyńscy mundurowi w związku z okresem ferii zimowych zainaugurowali spotkania z osobami wypoczywającymi na terenie naszego powiatu. Spotkania z wszystkimi, ale w szczególności z dziećmi podczas zimowisk, zabaw na lodowisku czy na stoku to najlepsza okazja, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie i właściwych zachowaniach. W związku z wieloma działaniami mundurowych organizowane są także te, gdzie wypoczywających jest najwięcej, czyli na stokach narciarskich. Wspólnie z policyjnymi instruktorami narciarstwa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz ratownikami GOPR-u mundurowi z Cieszyna w styczniu zainaugurowali akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Policjanci zorganizowali konkursy, gry i zabawy o tematyce bezpiecznego wypoczynku. Wszystkie każdorazowo nawiązują do dekalogu FIS dotyczącego bezpieczeństwa na stoku. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania uczestnicy otrzymują bardzo atrakcyjne nagrody – kaski narciarskie. Jak się można domyślać chętnych do konkursów na stokach nie brakuje. Przez cały czas policjantom i ratownikom w akcji towarzyszy Sznupek. Policyjna maskotka to wielka atrakcja, szczególnie dla najmłodszych. Nie tylko wspomaga on mundurowych, ale i rozdaje nagrody oraz upominki dla dzieci, a także elementy odblaskowe oraz informacje zawierające dekalog dobrych zachowań na stoku. W konkursach, grach i zabawach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Aby wygrać jedną z atrakcyjnych nagród, należy po prostu właściwie odpowiedzieć na pytania związane z bezpieczeństwem na stoku.

Spotkanie na stoku w Istebnej było pierwszym, ale nie ostatnim.  Poniżej terminy kolejnych wraz z fotorelacją z tych, które już się odbyły:

 • 16 stycznia w ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej  -  FOTORELACJA
 • 20 stycznia na górze Czantoria ( spotkanie przełożona z dnia 18.01. z powodów organizacyjnych ) FOTORELACJA
 • 21 stycznia w ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej   -   FOTORELACJA

Kolejne spotkania , już w lutym, są zaplanowane w dniach:

 • 12 lutego na Czantorii -  FOTORELACJA
 • 14 lutego w ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej  -  FOTORELACJA
 • 17 lutego na Czantorii    FOTORELACJA
 • 18 lutego Wisła Malinka, na terenie ośrodka Cieńków  FOTORELACJA

Po każdym spotkaniu zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

 

                                                             STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW!

Warto podkreślić, że dodatkowe atrakcyjne nagrody czekają w innym konkursie, a mianowicie w  konkursie plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, który kierowany jest do dzieci i młodzieży, a dotyczy zilustrowania Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 marca 2019 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3 i przesłanie jej na adres Komendy Głównej Policji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i podpisaną przez opiekuna prawnego. Wszystkich gorąco zachęcamy!!!

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 8 marca 2019 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

 • gry i zabawy na stoku narciarskim
 • gry i zabawy na stoku narciarskim
 • gry i zabawy na stoku narciarskim
 • gry i zabawy na stoku narciarskim
 • gry i zabawy na stoku narciarskim
 • gry i zabawy na stoku narciarskim
 • gry i zabawy na stoku narciarskim
 • gry i zabawy na stoku narciarskim