Uroczyste spotkanie w cieszyńskiej komendzie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Uroczyste spotkanie w cieszyńskiej komendzie

Data publikacji 08.02.2019

W cieszyńskiej komendzie odbyło się dziś uroczyste spotkanie, podczas którego Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk złożył na ręce przedstawicieli samorządów podziękowania za przekazanie środków finansowych na zakup dwóch nowych radiowozów.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w  Cieszynie insp. Jacek Bąk przedstawił strukturę organizacyjną cieszyńskiej komendy, omówiony został stan bezpieczeństwa oraz funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dowódca cieszyńskiego garnizonu podkreślał również bardzo dobrą współpracę z  samorządami. Komendant zaznaczył, że nowy sprzęt transportowy ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz niesienie pomocy mieszkańcom powiatu, ponieważ  z całą pewnością wpływa na usprawnienie służby.Każdemu z osobna i wszystkim razem złożył podziękowania za dotychczasową bardzo dobrą współpracę oraz wsparcie Policji w działaniach dotyczącą poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy policjantów.
Radiowozy zostały zakupione za środków pochodzących z Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Gminy Goleszów, Gminy Wisła, Gminy Brenna, Gminy Chybie, Gminy Strumień, Gminy Dębowiec oraz z Gminy Istebna. Swój wkład również miały oddziały Banku Spółdzielczego w Skoczowie i Ustroniu.
Ze środków przekazanych przez samorządowców dla cieszyńskiej komendy zakupione zostały dwa radiowozy. Pierwszy z nich to oznakowany furgon VW Transporter- pojazd, którym na drogach całego powiatu cieszyńskiego na co dzień pełnią służbę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Drugi z nich służy policjantom kryminalnym cieszyńskiej komendy.