Wręczenie kodeksów dla uczniów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Wręczenie kodeksów dla uczniów

Data publikacji 01.03.2019

W ostatni dzień lutego w szkole w Pogórzu odbyła się akcja rozdawania kodeksów ruchu drogowego dla uczniów szkół podstawowych, której pomysłodawcą jest emerytowany policjant Ireneusz Korzonek. W akcji uczestniczyli cieszyńscy policjanci.

Na uroczystości  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pogórzu obecna była Pani Janina Żagan - Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Alina Porębska-Puszyńska - prezes Fundacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Mariusz Rodenko - sołtys Pogórza, Jarosław Puchałka  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie , Grzegorz Hanzel policjant KPP w Cieszynie.

Lekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprowadził policjant Grzegorz Hanzel – specjalista Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji.

Przypomnijmy, że Ireneusz Korzonek, emerytowany policjant i były Zastępca Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie organizuje akcje rozdawania uproszczonych kodeksów ruchu drogowego od 2012 roku. Książeczki "Kodeks dla Ciebie" zawierają przepisy, które potrzebne są głównie rowerzystom. W tym roku Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska-Białej wydrukowała 20 tys. egzemplarzy, które dostaną wszyscy czwartoklasiści z powiatu cieszyńskiego oraz uczniowie szkół z powiatu bielskiego.