Półmetek eliminacji powiatowych Turnieju BRD - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Półmetek eliminacji powiatowych Turnieju BRD

Data publikacji 13.03.2019

Eliminacje miejsko-gminne do 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Brd są już na półmetku. Policjanci z cieszyńskiej drogówki organizują w szkołach testy oraz oceniają umiejętności jazdy na rowerze. O miejsce w powiatowym finale będą walczyć jeszcze uczniowie z kilku gmin. Pozostali rywalizację mają za sobą. Przedstawiamy punktację drużyn.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowany jest w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II pozostali uczniowie.Zgodnie regulaminem reprezentacja szkoły podstawowej grupa I powinna składać się z czteroosobowej drużyny, (2 dziewczynki i 2 chłopców) natomiast grupa II z trzyosobowej drużyny reprezentujące ją w dalszych etapach turnieju.

Uczestnicy turnieju muszą posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kat AM( grupa II ),legitymację szkolną, pisemną zgodę rodziców na udział w Turnieju, zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju, zmienne obuwie oraz własny kask ochronny.


Eliminacje składają się z pisemnego sprawdzianu wiadomości (test z przepisów ruchu drogowego) oraz jazdy sprawnościowej na rowerze.

 

Przedstawiamy dotychczasową kolejność rywalizujących drużyn

 

Grupa I– uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat:

SP-5 Ustroń

 1. SP Strumień
 2. SP 4 Wisła
 3. SP 1 Skoczów
 4. SP Istebna
 5. SP 2 Ustroń
 6. SP Brenna
 7. SP Bąków
 8. SP 6 Ustroń
 9. SP 1 Ustroń
 10. SP 5 Ustroń
 11. SP 8 Skoczów
 12. SP Jaworzynka
 13. SP Górki Wielkie

Grupa II– uczniowie szkół podstawowych w wieku powyżej 12 lat:

 1. SP 4 Wisła
 2. SP 6 Ustroń
 3. SP Istebna
 4. SP 8 Skoczów
 5. SP Pruchna
 6. SP 1 Wisła
 7. SP 7 Drogomyśl
 8. SP 2 Ustroń
 9. SP 3 Skoczów
 10. SP 1 Koniaków
 11. SP Goleszów

Powiatowy finał turnieju odbędzie się 30 marca w Szkole Podstawowej w Kończycach Wielkich. Do finału zakwalifikuje się 6 najlepszych drużyn z każdej grupy wiekowej.

W sprawach organizacyjnych turnieju można kontaktować się z asp. szt. Grzegorz Hanzel z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie tel. 33 8549518 lub 33 8549512 lub e-mail rd@cieszyn.ka.policja.gov.pl   lub grzegorz.hanzel@cieszyn.ka.policja.gov.pl