By seniorzy czuli się bezpieczniej - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

By seniorzy czuli się bezpieczniej

Data publikacji 13.03.2019

Cieszyńscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczny senior” spotkali się z seniorami na wspólnej debacie społecznej. Obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się jak kształtuje się poziom bezpieczeństwa w ich rejonie, co to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy program Dzielnicowy Bliżej Nas.

Tematyka spotkań w Cieszynie i Zebrzydowicach obejmowała różny zakres realnych i potencjalnych zagrożeń. Do rozmowy na ten temat zachęcał zebranych asp.szt. Tomasz Pszczółka. Mówił o zasadności spotkań z mieszkańcami i zagrożeniach ze strony osób, które naciągają i oszukują starsze osoby. Wykorzystują ku temu różne metody działania „na policjanta”, „na wnuczka”, na pracownika gazowni czy ZUS-u.

Słuchacze mogli również zapoznać się m.in.z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, pokazując jak ona działa i jaki jest jej cel.

Część debaty poświęcona była także aplikacji Moja Komenda i roli dzielnicowego w lokalnych społecznościach. Seniorzy dowiedzieli się o programie Dzielnicowy Bliżej Nas. Wszystko po to, by mieszkańcy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi.

W wystąpieniu policjanta nie zabrakło również czasu na rozmowę o faktycznych i fikcyjnych powodach „wejść” do mieszkań czy domów.

W części dyskusyjnej spotkania zebrani zadawali pytania, przedstawili swoje sugestie, uwagi i spostrzeżenia.