Utrudnienia w ruchu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Utrudnienia w ruchu

Data publikacji 06.04.2019

Od wtorku 4 kwietnia drogowcy rozpoczęli przebudowę drogi wojewódzkiej nr 941 z Ustronia do Wisły. Będzie ona całkowicie rozebrana i zbudowana na nowo. Inwestycja wiąże się ze sporymi utrudnieniami, dlatego każdy, kto planuje w tym czasie wypoczynek w Beskidach, powinien uzbroić się w cierpliwość i dokładnie zaplanować podróż.

Prace remontowe wykonywane są na odcinku od końca obwodnicy Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z DW 942 (tzw. rondo na Oazie). Droga na tym odcinku będzie rozebrana i wybudowana od nowa. Już ruszyły prace, które mają zakończyć się do 15 października 2021 roku.
Inwestycja wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. W miarę postępu robót organizacja ruchu będzie zmieniana. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował o nowej organizacji ruchu na czas realizacji inwestycji. Zgodnie z  treścią komunikatu ZDW ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną wprowadzony został na trzech odcinkach:

1) od końca obwodnicy m.Ustroń-rejon przejazdu kolejowego na odc. ok. 300 m

2) od ul.Ustrońskiej 31 na odcinku ok. 300 m

3) od ul.Ustrońskiej 79 na odcinku ok. 320 m

Wprowadzona organizacja ruchu będzie funkcjonować do dnia 30.06.2019 r.

Droga wojewódzka nr 941 pomiędzy Ustroniem a Wisłą jest wąska, a do tego często „zakorkowana”. Największy ruch ma miejsce w weekendy oraz podczas zimowych ferii i letnich wakacji. Dlatego apelujemy do kierowców o baczne obserwowanie zmian organizacji ruchu, oznakowania drogowego, które w związku z pracami na odcinkach będzie się często zmieniać. W miarę możliwości wcześniej planować przejazd tą trasą, korzystać z alternatywnych tras. Szczegóły i postępy prac można śledzić na stronie internetowej  Zarządu Dróg Wojewódzkich. Aktualna organizacja ruchu drogowego dostępna jest również w zakładce RAPORTY