Wiadomości

Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 23.04.2019

Świąteczny weekend w powiecie cieszyńskim już za nami. W ramach prowadzonych działań „Bezpieczny weekend” policjanci drogówki byli obecni głównie na trasach przy drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast oraz miejscowości turystycznych naszego regionu. Z kolei policjanci prewencji dbali o porządek w miejscowościach naszego powiatu. Wszystko po to, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu, do swoich rodzin i aby czas Świąt Wielkanocnych upłynął spokojnie w gronie najbliższych.

Okres świąteczny był szczególnie pracowity dla policjantów cieszyńskiej drogówki, którzy czuwali  nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci sprawdzali również każdorazowo stan techniczny pojazdów.

Podczas długiego weekendu policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe. Pierwszy wypadek miał miejsce w sobotę na ul. Stawowej w Cieszynie. 45-letni mężczyzna, obywatel Republiki Czeskiej, kierując swoją skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 26-letni mieszkaniec Cieszyna został przewieziony do szpitala. Do drugiego wypadku doszło dziś w nocy o godz. 1.30 na granicy Drogomyśla i Ochab. Jadący „Wiślanką” w kierunku Katowic golf wywrócił się na jezdni. Kierujący samochodem został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala , pozostali trzej uczestnicy zostali przewiezieni do szpitala karetkami pogotowia. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 21-letni kierowca golfa, mieszkaniec Rybnika, najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia z psem wykonał manewr, który oprowadził do wywrócenia pojazdu.

W trakcie świątecznego weekendu zatrzymano również dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Pierwszego zatrzymała cieszyńska drogówka już w piątek, na ul. Bielskiej w Mnichu. 30-latek z naszego powiatu miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Następny nietrzeźwy kierowca  został zatrzymany w sobotę przez policjantów ze Strumienia- wpadł również w Mnichu, ale na ul. Cieszyńskiej. 29-latek miał 3 promile. Z kolei w poniedziałek funkcjonariusze drogówki w Chybiu na ul. Bielskiej zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem 62-latka, który był trzeźwy, ale kierować nie mógł, ponieważ miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.