Bezpieczne wakacje w górach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Bezpieczne wakacje w górach

Data publikacji 06.08.2019

Dzielnicowy z wiślańskiego komisariatu wspólnie z w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach zorganizował imprezę profilaktyczną przy stacji narciarskiej Skolnity. Mundurowi przy wsparciu wielu innych służb i organizacji, razem uświadamiali uczestników spotkania jak odpowiedzialnie i bezpiecznie spędzać wolny czas w górach.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle, mł. asp. Bogusław Bury wspólnie z Koleją Linową Skolnity, oraz przy współpracy z Grupą Beskidzką GOPR, Ochotniczą Strażą Pożarną w  Wiśle Centrum, Fundacją Niesienia Pierwszej Pomocy oraz policjanem cieszyńskiej drogówki asp. Szymonem Kaźmierczakiem zorganizował spotkanie profilaktyczne. Akcja skierowana  jest do rodzin oraz wszystkich gości preferujących aktywne spędzanie czasu. Impreza odbyła się w miniony piątek pod dolną stacją narciarską Skolity w Wiśle. Każdy, bez względu na wiek i zainteresowania mógł choć przez chwilę poczuć się stróżem prawa, ratownikiem czy kierowcą wozu bojowego.
W programie zabawy odbyły się pokazy akcji gaśniczej na terenie leśnym , który prowadzili strażacy z OSP Wisła Centrum. Każdy mógł przebrać się w strój strażaka i wejść do wozu bojowego. Mundurowi zorganizowali gry i zabawy a także konkursy z wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się podczas pieszych wycieczek w górach czy też jazdy na rowerze. Ratownicy GOPR zaprezentowali swoją służbę oraz  sprzęt używany podczas akcji. Atrakcją była także ścianka wspinaczkowa, na której każdy mógł wypróbować swoich sił. Nie zabrakło również ratowników medycznych i najbardziej istotnego elementu ratownictwa, czyli kursu pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach urazów jakie najczęściej można nabyć podczas aktywnego spędzania czasu.

  • policjant i strażak a w tle wóz bojowy straży pożarnej i radiowóz policji
  • policjant,  a w tle namiot policyjny
  • policjant i strażak z dzieckiem trzymającym wąż gaśniczy
  • policjanci i strażacy a w tle namiot policyjny
  • policjanci i strażacy a w tle namiot policyjny
  • policjant i ratownik GOPR przy ściance wspinaczkowej