Śmiertelny wypadek motocyklisty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Data publikacji 29.09.2019

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w Wiślicy na drodze krajowej nr 81. Kierujący motocyklem 50-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Zginął na miejscu. Apelujemy o ostrożność!

Do wypadku doszło dziś po południu, kilkanaście minut przed 15.00. Kierujący motocyklem 50-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Niestety, pomimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się uratować jego życia. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym śledztwie. W miejscu zdarzenia, w związku z prowadzonymi pod nadzorem prokuratora czynnościami, wyłączony był prawy pas jezdni na odcinku ok. 200 m, od słupka oznaczającego.

To już niestety piąta w tym roku ofiara śmiertelna na drogach powiatu cieszyńskiego. Spośród pięciu zdarzeń, które zakończyły się tragicznie, trzy były z udziałem motocyklistów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych, o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze, a w szczególności o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, zachowanie rozwagi, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w celu zwiększenia bezpieczeństwa własnego i innych. Pieszych, rowerzystów i motocyklistów niezmiennie zachęcamy do zakładania kamizelek i elementów odblaskowych-nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

  • miejsce wypadku drogowego, policjanci wykonują oględziny
  • miejsce wypadku drogowego, policjanci wykonują oględziny
  • miejsce wypadku drogowego, policjanci wykonują oględziny
  • zatro na rodze, po prawej stronie auta stoją w tzw. korku
  • motocykl- rozbity
  • policjant wykonuje zdjęcia miejsca wypadku