Wiadomości

Jeden dzień, jeden powiat i aż dwa wypadki śmiertelne...

Data publikacji 30.09.2019

Wczoraj na terenie powiatu cieszyńskiego doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. W Wiślicy zginął 50-letni motocyklista, a na pograniczu Hażlacha i Kończyc Wielkich młody kierowca alfy romeo. Apelujemy o ostrożność!

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o tragicznym wypadku w Wiślicy. Na „wiślance” zginął kierujący motocyklem 50-letni mężczyzna. Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Niestety, pomimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się uratować jego życia.

Tuż przed północą doszło do kolejnej tragedii. Na drodze wojewódzkiej 937, na granicy Hażlacha i Kończyc Wielkich, czołowo zderzyły się alfa romeo i mercedes. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący alfą romeo 19-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, rozpoczynając manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego, najpierw spowodował kolizję z wymijaną dacią, a następnie czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka mercedesem, którym podróżował 53-letni bytomianin. Niestety, młody kierowca alfy romeo nie przeżył wypadku. Na miejscu pracował prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowa. Z uwagi na blokadę drogi, wyznaczone były objazdy, a mundurowi kierowali ruchem. Czynności zakończyły się nad ranem.

Niezmiennie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów, o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Nie zapominajmy, że nasze zamiary muszą być jednoznaczne i czytelne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w dużej mierze zależy od nas samych.

  • miejsce wypadku drogowego, rozbite auto, policjant wykonuje oględziny
  • miejsce wypadku drogowego, rozbite auto, policjant wykonuje oględziny
  • miejsce wypadku drogowego, rozbite auto, policjant wykonuje oględziny