Podsumowanie działań prędkość - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Podsumowanie działań prędkość

Data publikacji 12.06.2020

Policjanci ruchu drogowego z cieszyńskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole prędkości w mamach działań „Prędkość”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadamianie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego,cieszyńskiej komendy,  przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości. Łącznie skontrolowali 80 kierujących, ujawnili 72 wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali również kierującego renaultem 56-latka z naszego powiatu, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze. Przede wszystkim do kierowców - zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia - a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.