Wiadomości

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty... Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 07.07.2020

Wczoraj miał miejsce kolejny wypadek z udziałem motocyklisty na drogach powiatu cieszyńskiego. W Międzyświeciu na drodze S52 w kierunku Cieszyna kierujący motocyklem mężczyzna z nieustalonych przyczyn wywrócił pojazd. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

Do zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S52 w kierunku Cieszyna w Międzyświeciu około godziny 17.50 . Kierujący motocyklem 33-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn uderzył w barierę oddzielającą jezdnie a następnie w unieruchomiony pod wiaduktem motocykl, którym podróżowali świadkowie zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Na miejscu czynności wykonywały służby ratownicze. Ciężko ranny mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, został przetransportowany do szpitala. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny wypadku. Ich ustalaniem zajmą się śledczy z cieszyńskiej komendy powiatowej policji. Wobec osób, które zatrzymały pojazd w miejscu niedozwolonym tzn. na drodze S52, będą prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Apelujemy do motocyklistów! Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Często się zdarza, że kierujący swoim szybkim i ciężkim pojazdem, nie jest w stanie nad nim zapanować, a wtedy nierzadko dochodzi do nieszczęścia. Nie trzeba przypominać, że taki pojazd nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych, a nawet najlepszy kombinezon nie gwarantuje bezpieczeństwa. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub przeszkodą, zwykle kończy się tragicznie.Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności. Motocyklisto! Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze, zwracaj uwagę na warunki atmosferyczne.

Apelujemy również do wszystkich kierowców, nie tylko motocyklistów, o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.