Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

10 eliminacje Turnieju BRD

Policjanci wydziału ruchu drogowego po raz dziesiąty zorganizowali i przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD na terenie powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w gminie Dębowiec. Wszystkie konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem policjantów drogówki.

Od ponad dwóch tygodni na terenie powiatu cieszyńskiego trwają eliminacje do 37 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zmagania uczestników poszczególnych konkurencji odbyły się ostratnio w Dębowcu. Do konkursu stawiły się cztery drużyny ze szkół podstawowych i jedna reprezentująca gimnazjum. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwało dwóch policjantów wydziału ruchu drogowego: aspiranci Robert Wajda i Tomasz Szczypka, a także opiekunowie drużyn. Wzmożone działania profilaktyczne policjantów cieszyńskiego wydziału ruchu drogowego zostały zauważone przez redakcję ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Podczas wczorajszego turnieju ekipa dziennikarzy realizowała materiał o działaniach policjantów na rzecz bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu.

A oto aktualne zestawienie drużyn po przeprowadzeniu eliminacji w 10 gminach: Goleszów, Strumień, Cieszyn, Brenna, Zebrzydowice, Hażlach, Skoczów, Istebna, Chybie i Dębowiec.


 

Szkoły Podstawowe:

1. Drogomyśl
2. Kończyce Wielkie
3. Skoczów Nr 3
4. SP Nr 1 Brenna Leśnica
5. Zamarski
6. Zaborze

 

Gimnazjum:

1. Kończyce Wielkie
2. Zebrzydowice
3. Drogomyśl
4. Dębowiec
5. Skoczów Nr 1
6. Brenna


 

Do finału powiatowego awansuje tylko 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjum po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu, które zgłosiły drużyny do turnieju.


 

Ładowanie odtwarzacza...