Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

(Nie)bezpieczna droga do szkoły

Policjanci wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy zatrzymali 54-letnią kobietę, która nieprawidłowo przewoziła dziecko do szkoły. Jej wnuczek siedział w foteliku... ale w części ładunkowej pojazdu. Mieszkanka Ustronia za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Wczoraj wczesnym rankiem w Ustroniu policjanci drogówki zatrzymali do kontroli citroena berlingo. Kierująca samochodem kobieta przewoziła dwoje wnucząt do szkoły. Podczas kontroli stróże prawa ujawnili nieprawidłowości podczas przewożenia dzieci. Pojazd nie był przystosowany do przewożenia więcej niż 2 osób. Na domiar złego jedno z małoletnich dzieci podróżowało w części ładunkowej samochodu dostawczego. Dziecko siedziało w foteliku, które nie było przymocowane do żadnego elementu w pojeździe. W trakcie jazdy fotelik z dzieckiem mógł przemieszczać się we wnętrzu samochodu. Mieszkanka Ustronia za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 200 zł i 6 punktami karnymi.
Nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje, dlatego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci nadal będą kontrolować sposób przewożenia dzieci.