Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

„Bezpiecznie - chce się żyć” w Cieszynie

W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad kilkaset osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Seminarium zorganizowane zostało przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W czasie spotkania policjanci z drogówki zaprezentowali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz z kierunkami podejmowanych przez Policję działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Aspiranci Tomasz Bratek i Grzegorz Hanzel przedstawili stan analizy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Śląsku, a także w powiecie cieszyńskim. Omówili główne przyczyny wypadków drogowych oraz sposoby unikania zagrożeń na drodze. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu motocyklistów. Policjanci przybliżyli również kwestie związane z ideą i funkcjonowaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz możliwości jakie daje aplikacja „Moja Komenda”.

Seminarium jest cyklicznym wydarzeniem wpisanym w kalendarz działań prewencyjnych, które już po raz piąty odbyło się na terenie powiatu cieszyńskiego. Łącząc edukację z przyjemnością wpływa na podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Edukacja licznie zgromadzonej publiczności w teatrze zakończyła się występem znanego polskiego piosenkarza Stachursky’ego.