Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów nr 26

Wycieczka do Wrocławia

Data publikacji 17.09.2018

15 września Zarząd Koła Emerytów nr 26 w Cieszynie zorganizował jednodniową wycieczkę autokarową do Wrocławia. Eskapada niosła ze sobą wiele ciekawych atrakcji i niezapomnianych chwil.

15 września Zarząd Koła Emerytów nr 26 w Cieszynie zorganizował jednodniową wycieczkę autokarową do Wrocławia. Tuż po godz. 6 uczestnicy  wyjechali z Ustronia, aby przez Cieszyn udać się w kierunku Wrocławia, w okolice góry Św. Anny. Eskapada rozpoczęła się od wspólnego śniadania, a następnie przejazdu po Wrocławiu autokarem, dzięki czemu uczestnicy  mogli zobaczyć panoramę miasta,  zwłaszcza jego urokliwego centrum. Następnie z Ostrowa Tumskiego, czyli najstarszej zabytkowej części Wrocławia, wycieczka udała się w podróż statkiem wycieczkowym po Odrze, aż do przystani ZOO. Tu, oprócz zwiedzania samego ZOO, największą atrakcją i zarazem celem wycieczki było Afrykarium .  Zostało ono otwarte w 2014 r. Prezentowana jest w nim morska, słodkowodna i lądowa fauna Afryki oraz przyległych mórz. Po atrakcjach związanych z podziwianiem Wrocławskiego Afrykarium wycieczkowicze udali się do parku Szczytnickiego wraz z Ogrodem Japońskim założonym w XVIII wieku. Rośnie w nim ponad 370 gatunków drzew i krzewów. Bardzo ciekawą atrakcją był pokaz "tańczących fontann", gdzie  wszyscy mieli okazję zwiedzić Wrocławską Halę Stulecia. Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze, przy pięknej ciepłej i słonecznej pogodzie.

Podczas wycieczki ustalono też następny termin podróży- to 20 października bieżącego roku. Kolejnym miejscem, które będzie można dobrze poznać to  Morawski Kresu w Czechach.

 

Tekst: Józef Hanzel