Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Narada roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie

  Wczoraj w cieszyńskiej komendzie odbyła się narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie cieszyńskim za rok 2015, wyniki osiągnięte przez cieszyńskich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w bieżącym roku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Naradę prowadził szef cieszyńskiego garnizonu mł. insp. Jacek Bąk.

 2. Zaproszenie na debaty o mapach zagrożeń

  Jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji jak również resortu spraw wewnętrznych i administracji, jest utworzenie w całej Polsce krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. W ich utworzeniu znaczący wpływ ma opinia społeczeństwa oraz rola mediów w kreowaniu poczucia bezpieczeństwa. Mapa powinna zawierać, poza danymi statystycznymi i wynikami badań opinii społecznej, wnioski z debat i konsultacji społecznych. Przedstawiamy harmonogram spotkań, które odbędą się w powiecie cieszyńskim.

 3. Debata o mapach zagrożeń w powiecie cieszyńskim

  W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyło się potkanie w ramach konsultacji społecznych, poświęcone mapie bezpieczeństwa naszego regionu, będącej elementem krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Stworzenie map pozwoli na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń w powiecie. Będą one istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

 4. Zamiast "rozbić bank", rozbiła automat do gier

  Policjanci z Ustronia zatrzymali 45-letnią mieszkankę Cisownicy, która włamała się do automatu gier zręcznościowych. Kobieta najpierw przegrała pieniądze w salonie gier, a później postanowiła je odzyskać. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

 5. Konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2015” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

 6. Eliminacje Turnieju BRD w Istebnej

  Policjanci cieszyńskiej drogówki kontynuują eliminacje XXXVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Istebnej.

 7. Święto Policji w Cieszynie

  W siedzibie Starostwa Powiatu Cieszyńskiego policjanci i pracownicy cywilni garnizonu cieszyńskiego, uczcili obchody 96. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

 8. Nowe radiowozy cieszyńskiej policji

  Do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz podległych komisariatów trafiło w 2015 roku dziewięć radiowozów – oznakowanych, a także nieoznakowanych. Zakup tych pojazdów nie byłby możliwy bez wsparcia lokalnych samorządów. Pozostałą część wydatków pokrył budżet policji.

 9. Tragiczny wypadek w Drogomyślu.

  Wczoraj około godziny trzynastej w Drogomyślu na ulicy Wiślańskiej (droga krajowa nr 81) w rejonie stacji paliw Orlen doszło do tragicznego wypadku drogowego..................

 10. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!