Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 62-latki

  Tragicznie zakończyły się poszukiwania 62-letniej mieszkanki Kończyc Wielkich. Wczoraj popołudniu jej zwłoki znaleziono na terenie jej posesji. Przyczynę śmierci wyjaśni zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury.

 2. Zatrzymana osoba w sprawie śmierci 62-latki

  Kryminalni z Cieszyna pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 62-letniej mieszkanki Kończyc Wielkich, której ciało odnaleziono wczoraj na terenie jej posesji. Policjanci z Zebrzydowic w tej sprawie zatrzymali jedną osobę mogącą mieć związek ze śmiercią kobiety.

 3. Wypadek w Ustroniu - nie żyją dwie osoby

  Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś przed południem w Ustroniu. 51-letni motocyklista potrącił na przejściu dla pieszych przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku zdarzenia zginął 70-letni pieszy i kierujący jednośladem.

 4. Podejrzany o zabójstwo w areszcie

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 62-letniej mieszkanki Kończyc Wielkich. Zwłoki kobiety odnaleziono w ubiegłym tygodniu na terenie jej posesji. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

 5. Cieszyńscy policjanci w katowickim "Spodku"

  W katowickim „Spodku” odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli również policjanci z cieszyńskiego garnizonu. Prezentowaliśmy namiot profilaktyczny przy którym odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy zwiedzający nasze stoisko otrzymywali liczne upominki.

 6. Interwencje, wypadki, zatrzymani przestępcy - podsumowanie weekendu

  W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 9 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Stróże prawa przeprowadzili ponad 200 interwencji. Na drogach doszło do 15 kolizji i dwóch wypadków drogowych.

 7. Przestępcy za kółkiem

  Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu cieszyńskiego w minionym półroczu. Z przeprowadzonej analizy wynika, że odnotowano znaczny wzrost zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierujących pojazdami. Dla cieszyńskich policjantów walka z plagą nietrzeźwych kierowców, to jeden z priorytetów pracy. Stróże prawa zapowiadają kolejne działania w celu wyeliminowania z ruchu jak największej liczby kierujących poprzez wzmożone kontrole stanu trzeźwości.

 8. Zidentyfikowali zwłoki dzięki badaniom DNA

  Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało odnaleziono w marcu 2014 roku w Wiśle na ulicy Wyzwolenia . Wtedy to, podczas akcji gaśniczej domku letniskowego znaleziono spalone zwłoki. Potwierdzenie tożsamości stało się możliwe między innymi dzięki pracy operacyjnej wiślańskich policjantów i przeprowadzeniu badań porównawczych kodu DNA.

 9. Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle

  Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince, które w ciągu trzech dni na żywo obejrzało około 9 tysięcy kibiców. 250 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

 10. Pierwszy dzień turnieju w skokach narciarskich już za nami

  Za nami pierwszy dzień turnieju w skokach narciarskich w Wiśle Malince, który na żywo obejrzało blisko 2,5 tysiąca fanów. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych wzięło udział w zabezpieczeniu imprezy.