Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Skonfiskowali nielegalne papierosy, tytoń i alkohol

  Ponad 160 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, 2 tysiące sztuk papierosów i 57 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci cieszyńskiej komendy. Właściciel nielegalnego „towaru” już usłyszał zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 50 tys. złotych.

 2. Motocykle w policyjnej służbie

  Szybkie i zwrotne policyjne motocykle nieraz sprawdzają się lepiej niż radiowozy. Mogą być używane wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch, oraz tam, gdzie samochód nie jest w stanie dojechać. Cieszyńska drogówka posiada na swoim wyposażeniu dwa policyjne motocykle yamaha.

 3. Tragiczny wypadek w Drogomyślu.

  Wczoraj około godziny trzynastej w Drogomyślu na ulicy Wiślańskiej (droga krajowa nr 81) w rejonie stacji paliw Orlen doszło do tragicznego wypadku drogowego..................

 4. Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego

  Starszy aspirant Krzysztof Krzempek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje. To już kolejne wyróżnienie przyznane temu dzielnicowemu.

 5. Narkotyki dla syna w więzieniu

  Do 3 lat więzienia grozi 55-letniej mieszkance Katowic, która próbowała wnieść do zakładu karnego marihuanę i amfetaminę. Narkotyki były ukryte w bucie i bieliźnie. Jak się okazało, nietypowa „paczka” była przeznaczona dla jej syna odbywającego karę pozbawienia wolności.

 6. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 7. Ukradł żółwia

  Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Cieszynie zastosowała dozór policyjny wobec 31-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, który dopuścił się kilku kradzieży na terenie Ustronia. Łupem rabusia padły pieniądze, dokumenty, pieczątka, rower i... żółw stepowy. Teraz grozi mu kara do 10 lat pobytu za kratkami.

 8. Tymczasowy areszt za przemyt narkotyków

  Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Gliwic, którzy w samochodzie przewozili narkotyki. Podczas przeszukania ich pojazdu mundurowi znaleźli blisko 900 gramów marihuany. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

 9. Uwaga na włamywaczy - Apel cieszyńskiej policji!

  W ostatnim czasie w powiecie cieszyńskim odnotowaliśmy zwiększoną ilość włamań do domów, garaży oraz piwnic. W większości przypadków włamywacze wykorzystali nieuwagę właścicieli, ich nieobecność lub słabe zabezpieczenie pomieszczeń. Nie dajmy szansy włamywaczom i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim zamykajmy nasze domy, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę.

 10. Medale i odznaczenia dla policjantów oraz pracowników cywilnych

  Z okazji Święta Niepodległości i Dnia Korpusu Służby Cywilnej policjanci i pracownicy cywilni garnizonu cieszyńskiego zostali odznaczeni medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP oraz Ministra Spraw Wewnętrznych. Kilku pracowników cywilnych otrzymało listy gratulacyjne Śląskiego Komendanta Policji w Katowicach.