Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Grozili, aby odzyskać dług

  Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o liczne przestępstwa. Jastrzębianin i dwaj mieszkańcy Bytomia, chcąc odzyskać, dług dopuścili się wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności, pobicia, uszkodzenia ciała, gróźb karalnych i zmuszania ofiary do określonego zachowania. Cała trójka decyzją sądu została już tymczasowo aresztowana.

 2. Tragiczny finał poszukiwań

  W poniedziałek wieczorem odnaleziono zwłoki mężczyzny poszukiwanego od niedzieli. 32-letni Piotr G. został odnaleziony w Istebnej. Rodzina zaginionego zidentyfikowała mężczyznę, a tym samym potwierdziła jego tożsamość.

 3. Policjanci w Teatrze

  Wczoraj policjanci z cieszyńskiej komendy oraz komendy wojewódzkiej wzięli udział w seminarium szkoleniowym „ Bezpiecznie chce się żyć” w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. To cykliczne wydarzenie wpisane w kalendarz działań prewencyjnych, organizowanych przez Krajowe Centrum BRD, odbyło się po raz trzeci w powiecie cieszyńskim.

 4. Rozbój w Cieszynie. Ruszyli w pościg za sprawcą

  Policjanci z Cieszyna zatrzymali sprawcę napadu na bar szybkiej obsługi w centrum miasta. Zamaskowana 33-letnia mieszkanka Kończyc Wielkich użyła gazu pieprzowego wobec jednego pracowników i usiłowała ukraść pieniądze. Do ujęcia sprawczyni przyczyniła się pracownica baru oraz przypadkowy świadek. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 5. 17 zatrzymanych w weekend

  Siedemnastu podejrzewanych o przestępstwa oraz dwóch poszukiwanych, to bilans zatrzymanych osób przez policjantów na terenie garnizonu cieszyńskiego podczas minionego weekendu. Mundurowi w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 170 interwencji. Na drogach powiatu doszło do 1 wypadku i 11 kolizji drogowych. Zatrzymano 9 pijanych kierowców.

 6. Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

  Dzisiaj o 6.00 policjanci z cieszyńskiej drogówki zakończyli 24-godzinną akcję ”Alkohol i Narkotyki”. Działania te miały na celu uniemożliwienie jazdy wszystkim tym, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy na "podwójnym gazie". Niechlubny "rekordzista" miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

 7. Policjanci z wizytą u pierwszoklasistów

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie w ramach trwających działań „Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się wczoraj z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Mnichu. Podczas zajęć mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 8. Zatrzymany seryjny włamywacz

  Kryminalni z cieszyńskiej komendy zakończyli postępowanie w sprawie serii kradzieży i włamań w Cieszynie i Pogwizdowie. Łupem 19-letniego złodzieja padały pieniądze, rowery, telefony komórkowe, ale nie gardził także innymi przedmiotami, jak chociażby artykuły spożywcze. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 16 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał 15 zarzutów, za które grozi mu do 10 lat więzienia.

 9. Tymczasowy areszt za wymuszenia, kradzieże, groźby, znęcanie...

  Policjanci ze Skoczowa zatrzymali 18-letniego mieszkańca miasta, który znęcał się nad swoimi rodzicami, groził im oraz wymuszał od nich pieniądze. Mężczyzna w czasie zatrzymania zaatakował także policjantów. Wczoraj został on tymczasowo aresztowany.

 10. Najlepszy dzielnicowy w garnizonie śląskim

  Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Najlepszym dzielnicowym w województwie został policjant z komendy w Piekarach Śląskich. Natomiast st. asp. Krzysztof Krzempek reprezentujący cieszyński garnizon zajął wysokie 4 miejsce.