Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
infolinia dla bezdomnych
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Wisły. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 47-latek z Jaworzynki został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

 2. Narada roczna w cieszyńskim garnizonie

  Wczoraj odbyła się narada roczna kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Podsumowano miniony rok oraz przedstawiono priorytety w walce z przestępczością w 2015 roku. W naradzie uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia.

 3. Wypadek śmiertelny w Hażlachu

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano na DW 938 w Hażlachu. W wyniku czołowego zderzenia ciężarówki z osobówką śmierć poniósł 33-letni mężczyzna. Utrudnienia na drodze trwały blisko cztery godziny.

 4. Bezpieczne ferie z „Beskidzką 5”

  Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe, informowali policjanci w Istebnej na stoku narciarskim Zagroń. W miniony weekend „Beskidzka 5” - gminy Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła - pod patronatem Radia Zet, zorganizowały imprezę dla całych rodzin. W czasie wspólnej zabawy mundurowi, wraz z policyjną maskotką „Sznupkiem”, rozmawiali z najmłodszymi i ich rodzicami o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych.

 5. Dwóch sprawców rozboju w areszcie

  Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował dwóch mieszkańców Kaczyc, którzy pobili mężczyznę kijem bejsbolowym, a następnie zabrali mu plecak. W ciągu kilku godzin od zgłoszenia, obaj podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów z Zebrzydowic. Teraz grozi im 12 lat więzienia.

 6. Konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2015” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

 7. Policyjne patrole już na stokach

  Przez najbliższe 6 tygodni codziennie na stoki wyjeżdżać będą patrole narciarskie. W ubiegłym tygodniu policyjni narciarze odbyli szkolenie i zdobyli uprawnienie instruktorów narciarstwa. Mogli je wykorzystać już w sobotę, kiedy to w ramach akcji "Bezpieczne narty z instruktorem PZN" szkolili najmłodszych w Wiśle i Korbielowie.

 8. Zaginął Łukasz Frydel

  Policjanci poszukują zaginionego Łukasza Frydel. Mężczyzna ostatni raz był widziany 9 grudnia 2014 roku w godzinach popołudniowych. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 9. Złodziejski duet

  Skoczowscy policjanci zatrzymali sprawcę odpowiedzialnego za serię kradzieży i włamań w Skoczowie. Do większości zdarzeń dochodziło na parkingach osiedlowych. 19-latek z Kiczyc usłyszał 7 zarzutów. Stróże prawa ustalili również jego nieletniego wspólnika.

 10. Kryptonim „Trzeźwe przewozy”

  Policjanci śląskiej drogówki prowadzą dzisiaj w całym województwie działania „Trzeźwe przewozy”. W ich trakcie zwracają uwagę na tych kierujących, na których ciąży szczególna odpowiedzialność – prowadzących pojazdy przewożące osoby, towary oraz wykonujące prace drogowe.