Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. (Nie)bezpieczna droga do szkoły

  Policjanci wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy zatrzymali 54-letnią kobietę, która nieprawidłowo przewoziła dziecko do szkoły. Jej wnuczek siedział w foteliku... ale w części ładunkowej pojazdu. Mieszkanka Ustronia za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem i punktami karnymi.

 2. Nowy radiowóz dla cieszyńskich policjantów

  Burmistrz Cieszyna wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, uroczyście przekazali Komendantowi Powiatowemu Policji w Cieszynie nowy radiowóz marki Opel Astra. Na zakup samochodu Urząd Miejski w Cieszynie przeznaczył ponad 30 tys. złotych. Służyć on będzie policjantom cieszyńskiej komendy.

 3. Podsumowanie minionego weekendu

  W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 7 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali również 2 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Na drogach doszło do 11 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

 4. Policjantki na Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego

  W cieszyńskim Teatrze A. Mickiewicza odbył się II Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone policjantki z cieszyńskiej komendy, które reprezentowały kobiety w mundurach w służbie na rzecz bezpieczeństwa i przeciw przemocy.

 5. Znaleziono pieniądze - poszukujemy właściciela

  Do dyżurnego cieszyńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która przekazała policjantom znalezione pieniądze. Plik banknotów znalazł młody mieszkaniec Zaborza i przekazał kasjerce firmy przewozowej przy ulicy Hajduka. Właściciela zguby prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 6. Policjanci zabezpieczali Rajd Wisły

  Kilkudziesięciu policjantów garnizonu cieszyńskiego, funkcjonariusze straży pożarnej, kilkanaście załóg pogotowia ratunkowego oraz siły porządkowe organizatora czuwały nad bezpieczeństwem uczestników 60 Rajdu Wisły. zabezpieczali oni drogi dojazdowe i trasy odcinków specjalnych. Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy wszystkich służb impreza przebiegła bez zakłóceń.

 7. "Bezpieczna droga do szkoły" w powiecie cieszyńskim

  Od początku września policjanci całego garnizonu cieszyńskiego prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Kilka spotkań o tematyce bezpieczeństwa na drogach mundurowi przeprowadzili w Cieszynie, Dębowcu, Iskrzyczynie i Kończycach Wielkich.

 8. Weekend w policyjnej statystyce

  Ponad 200 interwencji, 7 kolizji na drogach, zatrzymanych 6 sprawców przestępstw oraz 3 poszukiwanych osób - to bilans weekendowej służby policjantów garnizonu cieszyńskiego.

 9. Zaginął Mateusz Zachorek

  Policjanci poszukują zaginionego Mateusza Zachorek. 20-letni mieszkaniec Chybia ostatni raz był widziany 9 maja 2014 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 10. Miał być szybki skok... ale zepsuł się samochód

  Przebijają oponę ostrym przedmiotem i okradają auta, gdy kierowcy są zajęci wymianą koła. W Międzyświeciu na drodze S1 odnotowano kolejny przypadek kradzieży metodą „na koło”. Lecz tym razem złodziejom nie udała się kradzież torebki pozostawionej w samochodzie. Rabusiom z Czech zepsuł się samochód.