Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Bepieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz

Najczęściej czytane

 1. Niemiecki policjant na praktykach w Cieszynie

  Niemiecki policjant - student III roku Szkoły Policji w Münster - od połowy lipca odbywa praktyki w Cieszynie. Obserwując pracę cieszyńskich stróżów prawa, poznaje zasady funkcjonowania polskiej Policji. Na miejsce policyjnych praktyk Thomas Madzia wybrał Cieszyn, gdyż urodził się tutaj, a jego rodzinny dom był w Brennej.

 2. Święto Policji w Cieszynie

  W siedzibie Starostwa Powiatu Cieszyńskiego policjanci i pracownicy cywilni garnizonu cieszyńskiego, uczcili obchody 96. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

 3. Mundurowi i Sanepid przeciwko dopalaczom

  Cieszyńscy policjanci wspólnie z Sanepidem prowadzą wspólne działania w zakresie profilaktyki na temat szkodliwości środków odurzających. W tym celu spotkali się z młodzieżą wypoczywającą w górach. Tematem pogadanki były zagadnienia dotyczące tzw. dopalaczy.

 4. Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle

  Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince, które w ciągu dwóch dni na żywo obejrzało około 10 tysięcy kibiców. Ponad 160 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

 5. FIS Grand Prix Wisła 2015 – organizacja ruchu

  W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Grand Prix Wisła 2015. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

 6. Dodatkowe patrole w gminie Hażalch

  Przez okres wakacyjny w gminie Hażlach zwiększyła się liczba policyjnych patroli. To efekt współpracy zebrzydowickich policjantów z władzami samorządowymi Hażlacha, które sfinansowały ponadnormatywne służby mundurowych.

 7. Podsumowanie akcji "Trzeźwość"

  Dziś na terenie całego województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 8. Informacja dla dziennikarzy

  Informujemy, że w dniach od 2 do 9 sierpnia 2015 r. w zastępstwie oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, informacji dla dziennikarzy udzielać będzie asp.szt. Robert Wajda - specjalista Wydziału Ruchu Drogowego KPP Cieszyn, tel. 33 8516210 lub tel. kom. +48 600974053.

 9. Zareagowali i pomogli zatrzymać pijanych kierowców

  Dzięki reakcji mieszkańców naszego regionu, w ręce policjantów wpadło trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich to kierowca autobusu, który przyjechał do Cieszyna..... z Krakowa. Zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grożą im 2 lata więzienia.

 10. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!