Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
infolinia dla bezdomnych
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelne potrącenie pieszego w Ustroniu

  Policjanci z Cieszyna wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 41-letni pieszy. Do zdarzenia doszło sobotę przed 23.00 na drodze wojewódzkiej nr 941 w Ustroniu. W tym roku, to już 9 śmiertelna ofiara zdarzenia drogowego w powiecie cieszyńskim.

 2. 40 Rajd Cieszyńskiej Barbórki - mapa utrudnień w ruchu

  Policjanci oraz siły porządkowe organizatora imprezy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych. Jutro na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 40 Rajd Samochodowy Cieszyńska Barbórka. Przedsięwzięcie spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień.

 3. Szkolenie przewodników psów służbowych z Polski i Czech

  Policjanci z Polski i Czech spotkali się Ustroniu w ramach projektu "Czworonożni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa pogranicza". Pięciodniowe szkolenie dla przewodników psów służbowych realizowane jest w ramach projektu partnerskiego KWP w Katowicach i KWP w Ostrawie.

 4. Podsumowanie weekendu

  Jedna osoba ranna i jedna ofiara śmiertelna, to bilans dwóch wypadków do których doszło w weekend w powiecie cieszyńskim. Policjanci odnotowali także 5 kolizji drogowych.

 5. Skuteczna komunikacja tematem szkolenia oficerów prasowych

  W ubiegłym tygodniu w Szczyrku odbyło się szkolenie pn. "Rozwijanie systemu komunikacji w Policji. Podstawowe standardy komunikacji w śląskim garnizonie". Uczestniczyli w nim oficerowie prasowi naszego województwa. Prelegentami byli przedstawiciele Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Zespołu Psychologów i Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 6. Bądź widocznym rowerzystą

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

 7. Ćwiczenia "Wirus 2014"

  Wczoraj pacjent podejrzany o zarażenie wirusem Ebola trafił do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. To część scenariusza ćwiczeń, organizowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki pod nazwą „Wirus 2014”. Procedury postępowania w sytuacji kryzysowej były sprawdzianem umiejętności i koordynacji działania służb zarządzania kryzysowego, policji, służby zdrowia i sanepidu.

 8. Policjanci zabezpieczali Rajd Cieszyńskiej Barbórki

  Policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz siły porządkowe organizatora imprezy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych 40 Rajdu Cieszyńskiej Barbórki.

 9. Dachowanie na Frysztackiej

  Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w Cieszynie. Nietrzeźwy kierowca opla na łuku drogi doprowadził do wywrócenia samochodu na dach. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

 10. Nowe legitymacje służbowe policjantów

  Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń, które podniosą poziom ich bezpieczeństwa. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br.