Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani za napad z bronią w ręku

  Do 12 lat więzienia grozi parze podejrzanej o dokonanie dwóch rozbojów oraz kradzieży. Kobieta i mężczyzna skradli volkswagena, aby później na terenie innego województwa dokonać napadów. Sprawcy nie cieszyli się wolnością zbyt długo. Kilka dni później wpadli w ręce mundurowych ze Skoczowa i Zebrzydowic. Na wniosek śledczych i prokuratora oboje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

 2. Zmiana na stanowisku oficera prasowego KPP w Cieszynie

  Z dniem 16 marca 2018 r. nastąpiła zmiana na stanowisku oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Stanowisko to przejął mł. asp. Krzysztof Pawlik. Dotychczasowo pełniący służbę na tym stanowisku podkom. Rafał Domagała, awansował na stanowisko Eksperta ds. Kontroli KPP w Cieszynie.

 3. Zaginiona mieszkanka Cieszyna odnaleziona

  Cieszyńscy policjanci zakończyli dziś po południu poszukiwania zaginionej 34-letniej mieszkanki Cieszyna.

 4. Podziękowanie

  1 marca 2018 minęło już siedem lat odkąd objąłem służbę na stanowisku oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Nadszedł właśnie czas, aby pożegnać się z Państwem. Przyjmując nowe obowiązki, pragnę podziękować za dotychczasową pomoc i współpracę.

 5. Pościg ulicami Ustronia

  Dziś rano policjanci cieszyńskiej drogówki zatrzymali 21- letniego mieszkańca Żor. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość. Nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Był nietrzeźwy. Obowiązywał go też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Aresztowani za włamanie do bankomatu

  Kryminalni z cieszyńskiej komendy policji, wspólnie z policjantami z KWP w Katowicach, zatrzymali po pościgu trzech mężczyzn, podejrzanych o włamanie do sklepu i kradzież znacznej gotówki z bankomatu. Śledczy odzyskali skradzione pieniądze. W samochodach, którymi poruszali się sprawcy, policjanci znaleźli też narzędzia służące do włamań.

 7. Działania "Bezpieczny pieszy"- cieszyńska drogówka edukuje

  Policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą na terenie całego powiatu działania "Bezpieczny pieszy". Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym,przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Wszystko po to, aby ograniczyć wypadki z udziałem pieszych.

 8. Podsumowanie Działań "Pasy"

  Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 9. Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu

  W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

 10. Z kierowcami rajdowymi o bezpieczeństwie

  W Szkole Podstawowej im.Karola Miarki w Ochabach Małych kierowcy rajdowi wspólnie z policjantami cieszyńskiej drogówki rozmawiali o bezpieczeństwie pieszych. Spotkanie odbyło się w ramach promocji imprez i zawodników rajdów samochodowych. Najważniejszym przesłaniem spotkania było promowanie właściwych zachowań i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.