Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek w Kisielowie

  Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Kisielowie. W niedzielę wieczorem kierowca hondy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne. 32-letni kierujący samochodem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 2. Podsumowanie majowego weekendu

  Wczoraj zakończyła się prowadzona w całym województwie akcja pn. "Bezpieczny Weekend". Niestety na drogach naszego regionu zginęły 3 osoby, a 2 zostało ranne.

 3. "Bezpieczny Weekend - Majówka 2015"

  Dziś policjanci ze śląskiej drogówki rozpoczną działania pod kryptonimem "Bezpieczny Weekend - Majówka 2015". Akcja trwać będzie od 30 kwietnia do 3 maja. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych, w szczególności prowadzących do miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie również większa, niż zwykle, ilość policjantów.

 4. Dziecko prawdę ci powie

  Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś w nocy w Zebrzydowicach. Mieszkaniec Kaczyc wracał z dyskoteki do domu. Nie chciało mu się iść piechotą, więc wstąpił do komisariatu policji. Z rozbrajającą szczerością przyznał się dyżurnemu, że nie ma 18 lat, jest pod wpływem alkoholu i chce skontaktować się z rodzicami. Jakby tego było mało, młodzieniec miał jeszcze przerobioną legitymacją szkolną.

 5. Młodzież i pedagodzy - X Ogólnopolski Przystanek PaT

  W dniach 23-24 czerwca 2015 roku w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jubileuszowy X Ogólnopolski Przystanek PaT. To największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych, podczas którego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak wolność od przemocy i uzależnień, tolerancja i kultura relacji międzyludzkich. Zapraszamy do udziału w przystanku.

 6. 95 lat Polskiej Policji

  24 lipca obchodzić będziemy 95-lecie powstania Polskiej Policji. Z tej też okazji należy naszym czytelnikom przedstawić, choć w telegraficznym skrócie rodowód naszej formacji, która na przełomie dziejów przechodziła wiele transformacji. Formacji policyjnych na przełomie dziewięćdziesięciolecia istnienia państwa polskiego było wiele, różnie postrzeganych przez historyków, jak i społeczeństwo.

 7. Weekendowa statystyka

  W miniony weekend policjanci w garnizonie cieszyńskim zatrzymali 10 sprawców przestępstw oraz 2 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 100 interwencji. Na drogach doszło do 10 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

 8. Uroczyste pożegnanie komendanta

  Dzisiaj w cieszyńskiej komendzie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Z policjantami i pracownikami żegnał się Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Krzysztof Chrobak. Słuzbę na tym stanowisku pełnił od lutego 2013 r.

 9. Konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2015” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

 10. Zaproszenie na powiatowy turniej BRD

  Policjanci cieszyńskiej drogówki organizują powiatowe eliminacje 38 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zawody odbędą się w Klimatycznej Szkole Podstawowej nr 2 w Ustroniu. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów redakcji.