Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Nie reagujesz
reportracism

Najczęściej czytane

 1. Nowy komisariat w Skoczowie otwarty!

  Pod koniec listopada 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Skoczowie przy ulicy Rzecznej 7A. W uroczystości wzięli udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych Marcin Jabłoński, Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz, Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kadra kierownicza cieszyńskiego garnizonu Policji oraz zaproszeni goście.

 2. Śmigus-dyngus zwyczaj, ale z umiarem

  Czas Świąt Wielkanocnych wiąże się z pewnymi zwyczajami, w zachowywaniu których należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy by w "śmigus-dyngus" nie przekraczać granic obyczaju, bo w przeciwnym razie konsekwencją chuligańskiego postępowania może być odpowiedzialność za wykroczenie a nawet przestępstwo.

 3. Złodziej na łyżworolkach trafił do aresztu w skarpetkach

  Policjanci z Komisariatu w Zebrzydowicach zatrzymali mężczyznę, który ukradł torebkę z otwartego samochodu. 32-letni mieszkaniec Czeskiego Cieszyna podczas kradzieży poruszał się na łyżworolkach. Mundurowi zatrzymali go, gdy szedł boso po torowisku. Na ramieniu niósł łyżworolki i skradzioną torebkę. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

 4. ZADBAJMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych,

 5. Uczciwy znalazca portfela

  Uczciwością wykazał się 34-letni mieszkaniec Zebrzydowic, który przyszedł do komisariatu, aby oddać znaleziony portfel. W środku były pieniądze, dokumenty oraz karty bankomatowe.

 6. Znacznie mniej śmiertelnych ofiar wypadków na drogach

  Zdecydowany spadek liczby zabitych w wypadkach drogowych odnotowali w 2013 roku cieszyńscy policjanci. Statystyki wskazują wzrost liczby wypadków i osób rannych w tych zdarzeniach. Na drogach powiatu zginęło 9 osób, to najmniejsza liczba ofiar śmiertelnych w powiecie cieszyńskim od wielu lat.

 7. Podsumowanie wielkanocnego weekendu

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego województwa akcja pn. "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad kilkuset cieszyńskich policjantów.

 8. Uwaga na włamywaczy!

  Apelujemy do Państwa o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką. W miniony weekend w Cieszynie odnotowaliśmy dwa przypadki, kiedy to sprawcy wykorzystując nieobecność domowników włamali się do mieszkań.

 9. Powiatowy Turniej BRD

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili kolejne eliminacje XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas eliminacji na szczeblu powiatowym wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju regionalnego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustroniu.

 10. Działania „Bezpieczny region” w powiecie cieszyńskim

  Cieszyńscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem "Bezpieczny Region". Wzięło w nich udział blisko 130 funkcjonariuszy. Celem akcji było ujawnienie i zatrzymanie jak największej ilości sprawców przestępstw i wykroczeń na gorącym uczynku. W całym województwie na gorącym uczynku zatrzymano 150 sprawców. 10 procent z nich wpadło w ręce policjantów garnizonu cieszyńskiego.