Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Infolinia dla turystów zagranicznych
Bepieczne wakacje
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Tymczasowy areszt za przemyt narkotyków

  Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Gliwic, którzy w samochodzie przewozili narkotyki. Podczas przeszukania ich pojazdu mundurowi znaleźli blisko 900 gramów marihuany. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

 2. Pięciu kierujących „na podwójnym gazie”

  Policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali wczoraj aż 5 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia.

 3. Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski

  W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji. Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianowanych zostało 217 policjantów. Wśród wielu funkcjonariuszy, którzy w tym szczególnym dla nich dniu odebrali oficerską nominację, był także policjant z cieszyńskiego garnizonu.

 4. Święto Policji

  Dzisiaj w cieszyńskiej komendzie odbyły się obchody Święta Policji. Wyróżnienia i awanse zostały wręczone policjantom w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zaproszeni Komendanci służb mundurowych oraz władze samorządowe z wszystkich gmin powiatu cieszyńskiego. W uroczystości uczestniczyli także byli szefowie cieszyńskiej komendy – Krzysztof Mancewicz i Mirosław Wija.

 5. Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego

  Starszy aspirant Krzysztof Krzempek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje. To już kolejne wyróżnienie przyznane temu dzielnicowemu.

 6. Tragiczny wypadek w Drogomyślu.

  Wczoraj około godziny trzynastej w Drogomyślu na ulicy Wiślańskiej (droga krajowa nr 81) w rejonie stacji paliw Orlen doszło do tragicznego wypadku drogowego..................

 7. Uciekał z miejsca kolizji i uderzył w głaz

  Wczoraj wieczorem 20-letni bielszczanin kierując fordem spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca zdarzenia w Brennej Leśnicy. Po przejechaniu kilkuset metrów zjechał z drogi i uderzył w głaz w rejonie kamieniołomu. Mężczyzna został zakleszczony we wraku samochodu. Po wyciągnięciu przez strażaków, w stanie ciężkim trafił do szpitala. Mieszkaniec Bielska-Białej nie miał prawa jazdy.

 8. Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński: Mapa zagrożeń bezpieczeństwa będzie wprowadzona w całej Polsce

  - Program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” realizowany pilotażowo w trzech garnizonach sprawdził się. Dlatego podjęliśmy decyzję, że program od września będzie realizowany w całej Polsce – poinformował w środę Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 9. Cieszyńscy policjanci zabezpieczają Światowe Dni Młodzieży

  Cieszyńscy policjanci wyjechali na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. Przez kilka dni nasi mundurowi wraz z innymi śląskimi funkcjonariuszami będą strzec bezpieczeństwa uczestników podczas papieskiej wizyty w Częstochowie. Zapewnienie porządku publicznego, sprawnej organizacji oraz pomocy pielgrzymom, to główne zadania stróżów prawa.

 10. Policjant zareagował po służbie i pomógł zatrzymać złodzieja

  Dzielnicowy z cieszyńskiej komendy, w czasie wolnym od służby zareagował na widok dwóch młodych mężczyzn, którzy wybiegli ze sklepu ze skradzionym łupem. Rabusie ukradli siedem butelek alkoholu o wartości kilkuset złotych. Dzięki szybkiej reakcji złodzieje zostali zatrzymani. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Bielska-Białej. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.