Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Zaproszenie na Powiatowy Turniej BRD

  Policjanci cieszyńskiej drogówki organizują powiatowe eliminacje 39 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę 2 kwietnia w Ustroniu. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów redakcji!

 2. Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski

  W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji. Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianowanych zostało 217 policjantów. Wśród wielu funkcjonariuszy, którzy w tym szczególnym dla nich dniu odebrali oficerską nominację, był także policjant z cieszyńskiego garnizonu.

 3. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 4. Rzecznik Praw Obywatelskich wręczył Odznakę Honorową

  Dziś w Sądzie Rejonowym w Cieszynie odbyła się uroczystość wręczenia Odznaki Honorowej Rzecznika Praw Obywatelskich „Za zasługi dla ochrony praw człowieka” Pani Aleksandrze Dyrdzie. W uroczystościach uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Krzysztof Herzyk wraz Komendantem Komisariatu Policji w Ustroniu podinsp. Januszem Baszczyńskim.

 5. Policjant po służbie ugasił pożar

  Aspirant Tomasz Pszczółka, na co dzień zajmujący się profilaktyką prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie, zauważył po służbie ogień na balkonie swojej sąsiadki. Natychmiast zareagował. Szybko ugasił pożar gaśnicą samochodową. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 6. Pijana babcia przewoziła dwoje wnucząt

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 57-latka kierująca fiatem, która została zatrzymana wczoraj wieczorem w Brennej. Kobieta podróżowała samochodem razem z dwójka swoich wnucząt. Do zatrzymania przyczynił się Strażnik Miejski z Gliwic, który uniemożliwił jej dalszą jazdę i powiadomił skoczowskich policjantów.

 7. Wędkarz utonął w Wiśle

  Policjanci ze Strumienia wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniego wędkarza. Dzisiaj przed południem jego ciało znaleziono w Wiśle. To już kolejne w tym roku tragiczne zdarzenie nad wodą.

 8. Turniej BRD w gminie Zebrzydowice

  Cztery drużyny wzięły udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, rozgrywanych tym razem w gminie Zebrzydowice. Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test składający się z 25 pytań oraz wykonali zadanie praktyczne - jazda rowerem po torze sprawnościowym. Wszystkie konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem policjantów drogówki.

 9. Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego

  Starszy aspirant Krzysztof Krzempek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje. To już kolejne wyróżnienie przyznane temu dzielnicowemu.

 10. Pożar mieszkania w Cieszynie. Nie żyje 34-letni mężczyzna

  Policjanci z Cieszyna wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tragicznego pożaru, do którego doszło dziś rano w jednym z domów przy ulicy Staffa. W pożarze mieszkania zginął 34-letni mężczyzna.