Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Policjanci na urlopie zatrzymali kierowcę z 3 promilami

  Policjantka i policjant z Cieszyna, w czasie urlopu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru. 40-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 2. Przegrał pieniądze na automatach, więc napadł na pracownika salonu gier

  Strumieńscy policjanci ustalili i zatrzymali 23-latka, który w lipcu dopuścił się rozboju w centrum miasta. Mężczyzna najpierw przegrał pieniądze na automatach w salonie gier, a później postanowił je odzyskać. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 3. Pomoc dla ofiar przemocy domowej - placówki, adresy, telefony

  Doświadczasz lub doświadczyłeś przemocy domowej? Potrzebujesz fachowego wsparcia? Skontaktuj się z policją oraz ośrodkami pomocy ofiarom przestępstw. Przedstawiamy listę placówek świadczących pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

 4. Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend"

  Podczas kolejnego długiego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu codziennie czuwało kilkudziesięciu policjantów. W ciągu kilku dni funkcjonariusze w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili kilkaset interwencji. Zatrzymano 9 pijanych kierowców. Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 14 kolizji.

 5. Trwa policyjna akcja Trzeźwość

  Dziś w powiecie cieszyńskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Mundurowi od wczesnych godzin rannych dokonują kontroli stanu trzeźwości kierowców. Jazda "na podwójnym gazie" to w dalszym ciągu jedno z najczęściej popełnianych przez użytkowników ruchu drogowego przestępstw.

 6. Podejrzany o zabójstwo w areszcie

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 62-letniej mieszkanki Kończyc Wielkich. Zwłoki kobiety odnaleziono w ubiegłym tygodniu na terenie jej posesji. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

 7. Nowy radiowóz dla zebrzydowickiego komisariatu

  Policjanci z komisariatu w Zebrzydowicach otrzymali nowy radiowóz. Na zakup samochodu o wartości przeszło 60 tysięcy złotych, ponad połowę środków przeznaczyły gminy w Hażlachu i Zebrzydowicach, natomiast pozostała część została pokryta ze środków budżetowych Policji. W uroczystym przekazaniu uczestniczył szef cieszyńskiej jednostki insp. Krzysztof Chrobak, komendant zebrzydowickiego komisariatu, Wójt Gminy Hażlach oraz Wójt Gminy Zebrzydowice.

 8. Rower też warto zabezpieczyć

  Wakacje, to czas dający nam szansę na korzystanie z jednego z najzdrowszych środków transportu, jakim jest rower. Służy on nam w życiu codziennym, w pracy, do uprawiania sportu czy zabawy. Jego wszechstronność i przydatność to nie jedyne zalety. Coraz częściej rower, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi czy dobremu wyposażeniu, zwraca na siebie uwagę otoczenia. Niestety, nie tylko innych rowerzystów, ale także złodziei.

 9. Poszukiwania zaginionych

  Policjanci poszukują kilku zaginionych mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionych, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego KPP Cieszyn.

 10. Nowe metody cyberprzestępców - chrońmy swoje pieniądze w sieci

  W ostatnim czasie ponownie uaktywnili się oszuści internetowi. OSTRZEGAMY przed e-mailami, które sugerują, że zostały wysłane z banków. Zawarte w nich dyspozycje podania danych koniecznych do zalogowania i kodów jednorazowych, bez wątpienia zakończą się „wyczyszczeniem” konta bankowego nierozważnego internauty.