Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Policyjny pościg grupy SPEED za kierującym bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

  Policjanci cieszyńskiej grupy SPEED zatrzymali 23-letniego kierowcę, który usiłował uniknąć kontroli drogowej. W trakcie ucieczki przed policyjnym radiowozem nie reagował na wydawane mu przez funkcjonariuszy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów, kierował pod wpływem narkotyków i posiadał je przy sobie.

 2. Przed wyjazdem na wakacje zapewnij opiekę swojemu zwierzęciu

  Policjanci apelują do właścicieli zwierząt o zapewnienie im należytej opieki w wakacje. Okres urlopowy, to czas wyjazdów i odpoczynku, a jednocześnie najgorszy okres dla zwierząt, które w letnich miesiącach są najczęściej porzucane i krzywdzone. Policja przypomina, porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem.

 3. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

  Policjant z cieszyńskiego wydziału ruchu drogowego przebywając na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę, który poruszał się drogą krajową nr 50 w województwie mazowieckim. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym. Jak się okazało kierujący miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 4. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 5. Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty... Apelujemy o ostrożność!

  Wczoraj miał miejsce kolejny wypadek z udziałem motocyklisty na drogach powiatu cieszyńskiego. W Międzyświeciu na drodze S52 w kierunku Cieszyna kierujący motocyklem mężczyzna z nieustalonych przyczyn wywrócił pojazd. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

 6. Chroń się przed oszustwami wakacyjnymi i biletowymi

  Trwają wakacje. Planując wypoczynek trzeba zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo w związku z zagrożeniem COVID-19. Oszuści nie próżnują, a nieprawdziwe oferty i „super okazje” mogą okazać się bardzo kosztowne. Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) we współpracy z Europolem, ostrzegają przed nieuczciwymi ofertami internetowymi w przygotowanej kolejnej kampanii prewencyjnej.

 7. Potrącenie pieszego w Ustroniu

  Kilkanaście minut po północy miał miejsce kolejny wypadek na drogach powiatu cieszyńskiego. Tym razem doszło do potrącenia pieszego w Ustroniu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Apelujemy o ostrożność!

 8. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 9. Areszt dla złodzieja perfum

  Policjanci z Ustronia już na następny dzień po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież perfum przy użyciu siły, czyli o kradzież rozbójniczą. Na wniosek śledczych z komisariatu w Ustroniu i prokuratury sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Do zdarzenia doszło w jednej z drogerii w Ustroniu. Za to przestępstwo sprawcy grozi nawet 12 lat więzienia.

 10. Cieszyńscy policjanci dołączyli do akcji „pompowania” dla WOJTUSIA i SANDRY

  Policjanci całego cieszyńskiego garnizonu przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge. Nominację otrzymali od mundurowych innych mundurowych. Stróże prawa dołożyli kolejną cegiełkę do zbiórki na rzecz chorych dzieci. Przy okazji nominowali do udziału innych. Teraz nominowani mają 48 godzin na podjęcie wyzwania i nominowanie kolejnych osób lub instytucji.