Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Zgłosił interwencję i trafił do więzienia

  Nietypową interwencję mają za sobą dzielnicowi z Ustronia. Jeden z mieszkańców wezwał ich, bo jak twierdził, poróżnił się ze znajomymi, którzy teraz mu grożą. Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że strony rzekomego sporu spokojnie rozmawiają, natomiast sam zgłaszający jest poszukiwany przez mundurowych. 36-latek trafił już do więzienia.

 2. Ogólnodostępny alkomat w cieszyńskiej komendzie

  W Komendzie Powiatowej Policji Cieszynie można już korzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesny alkomat został zakupiony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Urządzenie zamontowane jest w poczekalni cieszyńskiej komendy, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

 3. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 4. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 5. Poszukiwany sprawca kradzieży. Publikujemy portret pamięciowy!

  Komisariat Policji w Rydułtowach prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy metodą na pracownika ZUS. Do zdarzenia doszło 13 listopada, a poszkodowany dobrze zapamiętał twarz oszusta. W Laboratorium KWP Katowice wykonano portret pamięciowy sprawcy, który publikujemy i prosimy o rozpowszechnienie. Jeśli go rozpoznajesz - skontaktuj się z Policją.

 6. Grudzień wolny od zbędnych zmartwień - nie daj się kieszonkowcom!

  Tego nie da się uniknąć - wraz z grudniem, nasze codzienne sprawy nabierają tempa. Chcemy zdążyć z kupnem prezentów mikołajkowych i przygotowaniem do świąt. Na domiar złego, to nie są tylko nasze plany. Galerie handlowe i parkingi powoli stają się zapełnione, centra miast zakorkowane bardziej niż zwykle. Pomimo pośpiechu nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie! Czasami wystarczy zatrzymać się na kilka sekund, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Już teraz przeczytajcie kilka naszych pomysłów.

 7. Policjanci z Cieszyna z wizytą w czeskiej szkole

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki nieprzerwanie dążą do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Z kolei stróże prawa z wydziału prewencja nie ustają w walce z zagrożeniami takimi jak dopalacze i narkotyki. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów publicznej szkoły podstawowej z językiem polskim w czeskim Cieszynie i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie na drodze oraz o problematyce dopalaczy i narkotyków.

 8. Tragiczny pożar w Goleszowie

  Dziś nad ranem służby ratownicze zostały poinformowane o pożarze wiaty. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, ogień obejmował już drewnianą wiatę, połączony z nią garaż oraz składowane w pobliżu wióry. W trakcie przeszukania pogorzeliska funkcjonariusze straży pożarnej odnaleźli ludzkie zwłoki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura.

 9. W odblasku na ustrońskim rynku

  Jak być widocznym na drodze, chodniku, czy przejściu dla pieszych? O tym i innych aspektach bezpieczeństwa policjanci z drogówki i Komisariatu Policji w Ustroniu rozmawiali w ramach akcji "Bądź widoczny", która odbyła się na rynku w Ustroniu. Mundurowi wraz z rajdowcami pokazywali jak być widocznym na drodze i rozmawiali o bezpieczeństwie.

 10. Uwaga Kierowcy! Ślisko na drogach!

  Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że w tym okresie na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka mogą stwarzać duże utrudnienia na drodze. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!