Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
infolinia dla bezdomnych
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Podejrzany o stalking usłyszał zarzuty

  Do trzech lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Cieszyna, który od kilku miesięcy uporczywie nękał swoją byłą dziewczynę. Osaczona kobieta zgłosiła sprawę policjantom. Za stalking prokurator objął sprawcę policyjnym dozorem. Ma on również zakaz kontaktowania z pokrzywdzoną.

 2. Rozpoczęły się eliminacje Turnieju BRD

  Policjanci cieszyńskiej drogówki rozpoczęli eliminacje 38 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Cieszynie, Skoczowie i Drogomyślu. Udział w eliminacjach turnieju biorą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu cieszyńskiego.

 3. Kradzieże, ucieczka i pościg z finałem w rowie

  Policjanci zatrzymali 36-letniego obywatela Czech, który ukradł paliwo ze stacji w Cieszynie. Sprawca wykorzystując skradzione tablice rejestracyjne zatankował paliwo i odjechał nie płacąc za benzynę. Złodziej podczas ucieczki samochodem "dachował" w rowie. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pijany. Zatrzymany mieszkaniec Karwiny usłyszał łącznie 9 zarzutów wykroczeń, za które odpowie przed sądem

 4. Konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2015” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

 5. Stalking

  6 czerwca 2011 roku w polskim systemie prawnym pojawiło się nowe przestępstwo: tzw. stalking. W języku łowieckim oznacza potajemne skradanie się i osaczenie zwierzyny, która ma paść ofiarą myśliwego. W oderwaniu od pierwotnego znaczenia stalking stanowi uporczywe i natrętne nękanie osoby, zazwyczaj przejawiające się w permanentnych próbach nawiązania kontaktu mimo wyraźnego sprzeciwu ze strony drugiej osoby, bądź psychicznym dręczeniem ofiar w inny, często wyrafinowany sposób*.

 6. Zmiana na stanowisku komendanta

  W piątek, 20 lutego br. o godz.12.00 w sali bankietowej kasyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul.Lompy 19 odbędzie się pożegnanie ze sztandarem komendy wojewódzkiej szefa śląskich policjantów nadinspektora Krzysztofa Jarosza. Jednocześnie nastąpi wprowadzenie nowego Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Serdecznie zapraszamy na uroczystość redaktorów, operatorów i fotoreporterów zainteresowanych redakcji!

 7. Uroczyste wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wprowadzenie na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski w obecności władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kierownictwa jednostek Policji naszego regionu i KWP w Katowicach. Jednocześnie z garnizonem śląskim pożegnał się dotychczasowy komendant - nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 8. Konferencja "Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy" - zaproszenie dla mediów

  W piątek 27 lutego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Ślaskiego odbędzie się konferencja „Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest śląska policja. Wpisuje się ono w Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Konferencję poprzedzi briefing o godzinie 9.30, na który zapraszamy przedstawicieli mediów.

 9. 80 gramów marihuany w bieliźnie

  Cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu suskiego, którzy w nietypowy sposób przemycali narkotyki przez granicę. Okazało się, że obaj mieli ukryte w bieliźnie ponad 80 gramów marihuany. Teraz o ich losie zadecyduje prokurator i sąd.

 10. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  W dniach od 23 do 28 lutego 2013 roku po raz piętnasty obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem - na ich uprawnienia i potrzeby.