Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Awanse na stanowiska kierownicze

  Policjanci, którzy dotychczas mieli powierzone obowiązki na stanowiskach komendantów komisariatów oraz kierowników referatów, wczoraj otrzymali akty powołania i mianowania na te stanowiska. Uroczystość powołania i mianowania na poszczególne stanowiska służbowe odbyła się siedzibie cieszyńskiej komendy. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk.

 2. Odpowiedzą za atak na policjantów

  Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy podczas interwencji zaatakowali i znieważyli mundurowych. Dwóch z nich dopuściło się także przestępstw zmuszania stróżów prawa do zaniechania prawnych czynności służbowych oraz uszkodzenia pojazdu. Jeden z nich był nieletni i odpowie za czyny karalne przed sądem rodzinnym. Najstarszy z zatrzymanych, na wniosek śledczych, został już tymczasowo aresztowany przez sąd.

 3. Samorządowcy przekazali ekologiczne radiowozy dla policji

  W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów. Nowe samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji. Oznakowane pojazdy marki Toyota Auris trafiły do policjantów cieszyńskiej drogówki i ustrońskiego komisariatu.

 4. Bezpieczniej na polskich drogach

  8 020 wypadków, 671 osób zabitych i 9 779 rannych – to podsumowanie stanu bezpieczeństwa w ciągu czterech miesięcy 2017 roku na polskich drogach. Jak podkreślają funkcjonariusze, ten okres był dużo bezpieczniejszy niż analogiczny w roku ubiegłym. Apele policjantów niestety nie dotarły do wszystkich kierujących – 30 185 nietrzeźwych wyeliminowali oni z dalszej jazdy, co cieszy było ich jednak aż o 5,6 procenta mniej niż w roku ubiegłym, mimo zwiększonej liczby kontroli trzeźwości.

 5. Tymczasowy areszt dla dwóch przemytników marihuany

  Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które posiadały znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli łącznie 650 gramów marihuany. Na wniosek prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres dwóch miesięcy.

 6. Harmonogram Turnieju BRD w 2017 r.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie organizują kolejne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 7. Pomoc dzielnicowego nadeszła w ostatniej chwili

  Dzielnicowy z cieszyńskiej komendy uratował 19-latka, który dziś przed południem usiłował targnąć się na swoje życie. Pomoc mundurowego nadeszła w samą porę. Mieszkaniec gminy Strumień z założoną pętlą na szyi przywiązanej do drzewa zamierzał popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie policjanta pozwoliło na udzielenie pomocy desperatowi.

 8. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 9. Zaginął 20-letni mieszkaniec Wilamowic

  Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 10. Sprawdź swoje punkty karne

  Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w każdej jednostce policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić.