Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Warto nosić odblaski!

  W piątek rano w centrum Brennej doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został pieszy. 80-letnia mieszkanka Brennej znajdująca się na jezdni została potrącona przez jadący samochód. Okoliczności wypadu wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

 2. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 3. Uwaga na mieszkaniowych włamywaczy!

  Apelujemy do Państwa o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką! W ostatnich dniach odnotowaliśmy kilka włamań do mieszkań w powiecie cieszyńskim. Do zdarzeń tych doszło w ciągu dnia, w czasie, gdy domownicy przebywali w pracy bądź szkole. Włamywacze splądrowali mieszkania, kradnąc wartościowe przedmioty.

 4. ZNICZ 2014 (czasowe zmiany w organizacji ruchu)

  Rozpoczęła się akcja "Znicz 2014". Jak co roku na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

 5. Zatrzymali 10 sprawców przestępstw

  W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali również 2 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Na drogach doszło do 6 kolizji oraz 1 wypadku drogowego.

 6. Akcja ZNICZ 2014

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach.

 7. Znaleziono kluczyki do samochodu - poszukujemy właściciela

  Poszukujemy osoby, która w sobotę rano w Cieszynie zagubiła kluczyki od samochodu. Właściciela zguby prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie tel. 33 8516 200 lub bezpłatny - alarmowy 997.

 8. Podsumowanie weekendu w cieszyńskim garnizonie

  Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zatrzymali trzy poszukiwane osoby, w tym jedną listem gończym. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Odnotowano 2 wypadki drogowe i 8 kolizji.

 9. Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją

  Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 10. Co zrobić w razie wypadku lub kolizji drogowej

  Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się nagłymi zmianami warunków atmosferycznych, które mają istotny wpływ na bezpieczeństwo. Często dochodzi na drogach do różnych zdarzeń, których powstanie uzależnione jest od wielu czynników, w tym również warunków atmosferycznych. Koniecznym wydaje się przypomnienie użytkownikom dróg o zasadach zachowania się w przypadku uczestniczenia w kolizji lub wypadku drogowym.