Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Utonął 12-letni chłopiec, jego rówieśnik trafił do szpitala

  Dzisiaj po południu w Wiśle na basenie w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej utonął 12-letni chłopiec. Jego rówieśnik, który również przebywał pod wodą, został przewieziony do bielskiego szpitala. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury.

 2. Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na basenie

  Wczoraj po południu w Wiśle na basenie w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej utonął 12-letni chłopiec. Jego rówieśnik, który również przebywał pod wodą, przebywa w bielskim szpitalu pod opieką lekarzy. Śledztwo prowadzą wiślańscy policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury.

 3. Trwa śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na basenie

  Wczoraj po południu policjanci z Wisły i Cieszyna przy udziale biegłego psychologa prowadzili przesłuchania nastolatków, którzy byli świadkami tragicznego zdarzenia na basenie. Dziś rano grupa dzieci wraz z opiekunami wyjechała z Wisły. Wiślańscy policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury nadal ustalają okoliczności zderzenia.

 4. Narada roczna w cieszyńskim garnizonie

  Wczoraj w cieszyńskiej komendzie odbyła się narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie cieszyńskim za rok 2016, wyniki osiągnięte przez cieszyńskich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w bieżącym roku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Naradę prowadził szef cieszyńskiego garnizonu mł. insp. Jacek Bąk.

 5. Policjanci zabezpieczali Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle

  Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince, które w ciągu dwóch dni na żywo obejrzało około 15 tysięcy kibiców. Ponad 180 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

 6. Szczęśliwy finał poszukiwań 25-latka z Ustronia

  Szczęśliwie zakończyła się prowadzona przez kilka godzin akcja poszukiwawcza 25-letniego mieszkańca Ustronia. Mężczyzna zaginął w nocy. Poszukiwali go policjanci, strażacy i funkcjonariusze straży granicznej. Policjanci odnaleźli wyziębniętego mężczyznę w lesie u podnóża góry Czantorii. 25-latek trafił do szpitala.

 7. 9-letnie dziecko spadło z wyciągu narciarskiego

  O dużym szczęściu może mówić 9-letni narciarz z Warszawy i jego rodzina. Wczoraj chłopiec spadł z wyciągu krzesełkowego na jednym ze stoków narciarskich w Wiśle. Według relacji świadków chłopiec spadł z wysokości około 10 metrów. Jego upadek zamortyzowała gruba warstwa śniegu. Mimo tak dramatycznie wyglądającego zdarzenia nie doznał on żadnych obrażeń ciała. 9-latek trafił do szpitala na obserwację. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z wiślańskiego komisariatu.

 8. Bezpieczeństwo na drogach powiatu w 2016 roku - podsumowanie policjantów drogówki

  Zdecydowany spadek liczby zabitych w wypadkach drogowych odnotowali w 2016 roku cieszyńscy policjanci. Statystyki wskazują także mniejszą liczbę wypadków i osób rannych w tych zdarzeniach. W porównaniu z rokiem 2015 odnotowaliśmy blisko 13 procentowy spadek wypadków drogowych, o 45 procent mniej ofiar śmiertelnych oraz 15 procent mniej rannych.

 9. Policjanci i strażacy pomagają chorym na białaczkę

  Policja i Straż Pożarna w powiecie cieszyńskim pomagają chorym na białaczkę. W jednostkach policji i straży zostały zorganizowane „Dni Dawcy Szpiku”. Podczas kilkunastu spotkań można było zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Fundacja DKMS zyskała 131 mundurowych, którzy są gotowi oddać swoje komórki macierzyste lub szpik.

 10. Awanse na stanowiskach kierowniczych w cieszyńskim garnizonie

  W rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczystość powołania na stanowiska komendantów i zastępców komendantów komend miejskich i powiatowych. Wśród awansowanych byli również policjanci z cieszyńskiej komendy. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.