Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Skoczów znakuje rowery przed kradzieżą - nawet dziecko to wie.

  W Skoczowie znakowanie rowerów przed kradzieżą cieszy się ogromną popularnością. W dniu 17.08.2017r. w Skoczowie na osiedlu Górny Bór blisko 100 rowerzystów chciało bezpłatnie oznakować swój rower.

 2. Pijani mężczyźni zapomnieli, gdzie zaparkowali auto, więc zgłosli kradzież

  Za bezpodstawną interwencję odpowie dwóch mężczyzn, który powiadomili policję twierdząc, że w Wiśle skradziono im samochód. Obaj byli pijani, lecz zdarzenie mundurowi potraktowali poważnie i wszczęli poszukiwania pojazdu. Skoda odnalazła się wczoraj. Okazało się, że auto było w warsztacie samochodowym. Zgłaszający kradzież mężczyźni zapomnieli, że podczas libacji alkoholowej zamówili usługę holowania pojazdu, który uległ awarii.

 3. Policjantka z Niemiec w Szkole Policji w Katowicach

  Policjantka z Niemiec Kommissaranwärterin Nicola Cieslawski podczas zagranicznej praktyki odwiedziła Szkołę Policji w Katowicach. W czasie wizyty mundurowa zobaczyła nowoczesną siedzibę szkoły, specjalistyczne wyposażenie sal dydaktycznych oraz zapoznała się z metodami szkolenia polskich policjantów.

 4. „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” – działania cieszyńskich policjantów

  Na kąpielisku w Zebrzydowicach policjanci przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Mundurowi radzili, uczyli i ostrzegali, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

 5. Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

  Policjant z Komisariatu Policji w Pawłowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę samochodu. Mieszkaniec Drogomyśla kierował audi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się, że 38-latek miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 6. Awanse i medal dla cieszyńskich mundurowych

  Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

 7. Sprawdź swoje punkty karne

  Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w każdej jednostce policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić.

 8. Policjanci pomogli ojcu 10-miesięcznego dziecka dotrzeć do szpitala

  Wiślańscy policjanci pomogli ojcu 10-miesięcznego dziecka w szybkim dotarciu do szpitala. Dziecko zaczęło się krztusić po tym, jak połknęło metalową śrubkę. Tata małego Wojtusia postanowił szybko dotrzeć do szpitala. Niestety, po drodze uczestniczył w kolizji drogowej. Skierowani do zdarzenia policjanci umożliwili szybki dojazd do szpitala policyjnym radiowozem. Tam dziecko otrzymało pomoc lekarską.

 9. Policyjna debata społeczna 2017

  Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Komisariat Policji w Skoczowie wraz z Partnerami społecznymi serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Skoczów na debatę społeczną "Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ".

 10. „Moja Komenda” - kontakt z policjantem na wyciągnięcie ręki

  Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są zaproponowane przez Policję nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Śląscy dzielnicowi chcąc promować łatwiejszy kontakt mieszkańców ze stróżami prawa, rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki przygotowane przez MSWiA. Zawierają one dane kontaktowe oraz opis policyjnych aplikacji.