Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Nie reagujesz
reportracism

Najczęściej czytane

 1. ZADBAJMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych,

 2. Nowy komisariat w Skoczowie otwarty!

  Pod koniec listopada 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Skoczowie przy ulicy Rzecznej 7A. W uroczystości wzięli udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych Marcin Jabłoński, Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz, Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kadra kierownicza cieszyńskiego garnizonu Policji oraz zaproszeni goście.

 3. Śmigus-dyngus zwyczaj, ale z umiarem

  Czas Świąt Wielkanocnych wiąże się z pewnymi zwyczajami, w zachowywaniu których należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy by w "śmigus-dyngus" nie przekraczać granic obyczaju, bo w przeciwnym razie konsekwencją chuligańskiego postępowania może być odpowiedzialność za wykroczenie a nawet przestępstwo.

 4. Uwaga na włamywaczy!

  Apelujemy do Państwa o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką. W miniony weekend w Cieszynie odnotowaliśmy dwa przypadki, kiedy to sprawcy wykorzystując nieobecność domowników włamali się do mieszkań.

 5. Znacznie mniej śmiertelnych ofiar wypadków na drogach

  Zdecydowany spadek liczby zabitych w wypadkach drogowych odnotowali w 2013 roku cieszyńscy policjanci. Statystyki wskazują wzrost liczby wypadków i osób rannych w tych zdarzeniach. Na drogach powiatu zginęło 9 osób, to najmniejsza liczba ofiar śmiertelnych w powiecie cieszyńskim od wielu lat.

 6. Zatrzymali ojca i syna za rozbój

  Skoczowscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Dwóch mieszkańców Brennej napadło na 36-letniego mężczyznę. Obezwładnili go i okradli z pieniędzy. Krótko po zdarzeniu zostali zatrzymani. Sprawcy rozboju, to ojciec i syn. Grozi im za to do 12 lat więzienia.

 7. Kradzionym autem bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków

  Bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków 20-letni mieszkaniec Istebnej prowadził dostawczego volkswagena. Mężczyznę zatrzymali wiślańscy policjanci. Samochód, którym 20-latek, został kilka godzin wcześniej skradziony w przysiółku Wojtosze. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pobytu za kratkami.

 8. Wielkanocy długi weekend

  Przed nami długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasy, część z nich po raz pierwszy w tym roku. Na drogach pojawi się też więcej funkcjonariuszy, którzy będą m.in. sprawdzać stan techniczny pojazdów. Kierujący pojazdami mogą spodziewać się badań stanu trzeźwości. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców. Apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu czy innych środków działających podobnie.

 9. Ze skradzionych desek wybudował sobie kurnik i gołębnik

  Policjanci ze Strumienia zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który od połowy lutego systematycznie kradł deski z terenu budowy jednego z domów. Mieszkaniec Drogomyśla ze skradzionego drewna wybudował sobie... kurnik i gołębnik. Jako recydywiście grozi mu teraz przynajmniej 5 lat więzienia.

 10. Uczciwy znalazca portfela

  Uczciwością wykazał się 34-letni mieszkaniec Zebrzydowic, który przyszedł do komisariatu, aby oddać znaleziony portfel. W środku były pieniądze, dokumenty oraz karty bankomatowe.