Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Bepieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji w Cieszynie

  W siedzibie Starostwa Powiatu Cieszyńskiego policjanci i pracownicy cywilni garnizonu cieszyńskiego, uczcili obchody 96. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

 2. Strażacy - ochotnicy zatrzymani w sprawie serii podpaleń

  Policjanci ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o szereg podpaleń budynków gospodarczych. Do serii pożarów w gminie Skoczów doszło na przełomie 2013 i 2014 roku. Straty oszacowano na blisko pół miliona złotych. Zatrzymani, to druhowie miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Po podłożeniu ognia brali udział w kilku akcjach gaśniczych.

 3. Zatrzymany za posiadanie marihuany

  Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, przy którym znaleźli 100 porcji marihuany. 18-letni mieszkaniec Sosnowca usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków odpowie teraz przed sądem.

 4. Zareagowali i pomogli zatrzymać pijanych kierowców

  Dzięki reakcji mieszkańców naszego regionu, w ręce policjantów wpadło trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich to kierowca autobusu, który przyjechał do Cieszyna..... z Krakowa. Zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grożą im 2 lata więzienia.

 5. Podsumowanie akcji "Trzeźwość"

  Dziś na terenie całego województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 6. Mundurowi i Sanepid przeciwko dopalaczom

  Cieszyńscy policjanci wspólnie z Sanepidem prowadzą wspólne działania w zakresie profilaktyki na temat szkodliwości środków odurzających. W tym celu spotkali się z młodzieżą wypoczywającą w górach. Tematem pogadanki były zagadnienia dotyczące tzw. dopalaczy.

 7. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 8. Interwencje, kolizje i pijani kierowcy. Podsumowanie weekendu

  Od piątku do niedzieli policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 18 sprawców przestępstw oraz 5 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 190 interwencji. Na drogach doszło do 13 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

 9. Napad z nożem w szalecie miejskim

  Na wniosek cieszyńskich śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 33-letniego mężczyznę, który napadł z nożem w ręku na kobietę obsługującą toalety publicznej. Napastnik usiłował ukraść niespełna 50 zł. Grozi mu teraz nawet do 12 lat więzienia.

 10. Zatrzymany nastolatek za zabójstwo 85-letniej kobiety

  Policjanci wydziału kryminalnego z Cieszyna i Strumienia zatrzymali 16-latka, podejrzewanego o zabójstwo 85-letniej kobiety. Nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd zdecyduje, czy za to przestępstwo będzie odpowiadał jak dorosły.