Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Bepieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz

Najczęściej czytane

 1. Groził śmiercią i podpaleniem.

  Groził swojej matce śmiercią i podpaleniem mieszkania. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z komisariatu w Zebrzydowicach nie doszło do tragedii. Mężczyzna odpowie za groźby karalne i posiadanie narkotyków.

 2. Śląscy policjanci eliminują nietrzeźwych piratów drogowych nawet na Mazurach

  Prawie promil alkoholu w swoim organizmie miał 23-letni kierowca golfa poruszający się po drogach gminy Wielbark w województwie warmińsko-mazurskim. Mężczyzna stwarzał zagrożenie na drodze i omal nie doprowadził do kolizji. Na szczęści na jego drodze stanęli policjanci ze śląskiego garnizonu.

 3. Motocykliści w Cieszynie

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach byli inicjatorami weekendowej akcji "Stop brawurze" prowadzonej na terenie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. Mundurowi brali również udział w amatorskich wyścigach motocyklowych. Głównym celem stróżów prawa było uświadamianie kierowców co do konsekwencji wynikających z brawurowej jazdy.

 4. O bezpieczeństwie z ambony

  Tym razem o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego cieszyńscy policjanci przypominali w kościołach naszego powiatu.

 5. POLICJA I WOLONTARIUSZE PZU RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

  W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

 6. Policja i Sanepid o bezpieczeństwie najmłodszych

  17 sierpnia cieszyńscy policjanci wspólnie z Sanepidem przeprowadzili wspólne działania w zakresie profilaktyki na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji. W tym celu spotkali się z najmłodszymi podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem".

 7. Niemiecki policjant na praktykach w Cieszynie

  Niemiecki policjant - student III roku Szkoły Policji w Münster - od połowy lipca odbywa praktyki w Cieszynie. Obserwując pracę cieszyńskich stróżów prawa, poznaje zasady funkcjonowania polskiej Policji. Na miejsce policyjnych praktyk Thomas Madzia wybrał Cieszyn, gdyż urodził się tutaj, a jego rodzinny dom był w Brennej.

 8. Dodatkowe patrole w gminie Hażalch

  Przez okres wakacyjny w gminie Hażlach zwiększyła się liczba policyjnych patroli. To efekt współpracy zebrzydowickich policjantów z władzami samorządowymi Hażlacha, które sfinansowały ponadnormatywne służby mundurowych.

 9. Święto Policji w Cieszynie

  W siedzibie Starostwa Powiatu Cieszyńskiego policjanci i pracownicy cywilni garnizonu cieszyńskiego, uczcili obchody 96. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

 10. Zatrzymany za posiadanie marihuany

  Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, przy którym znaleźli 100 porcji marihuany. 18-letni mieszkaniec Sosnowca usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków odpowie teraz przed sądem.