Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Podsumowanie weekendu w cieszyńskim garnizonie

  Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zatrzymali trzy poszukiwane osoby, w tym jedną listem gończym. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Odnotowano 2 wypadki drogowe i 8 kolizji.

 2. Cieszyńskie uroczystości z okazji 95-lecia powstania Policji

  Wczoraj w Cieszynie odbyły się obchody z okazji 95-lecia powstania Polskiej Policji. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, a także policjanci garnizonu śląskiego, przedstawiciele duchowieństwa, samorządowcy ziemi cieszyńskiej i mieszkańcy powiatu.

 3. Cieszyńska policja ma swojego Sznupka

  Policja w Cieszynie ma swoją maskotkę psa policyjnego Sznupka. Uroczyste przekazanie przez Starostę Cieszyńskiego nastąpiło wczoraj przed południem w Szkole Podstawowej w Wiśle Głębcach.

 4. Poszukiwany nastolatek zabrał samochód, uszkodził go i porzucił

  Wiślańscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Jaworzynki, który najpierw ukradł mężczyźnie kluczyki, a później odjechał jego audi. Złodziej, podczas „przejażdżki”, uszkodził samochód i porzucił go w Jaworzynce. 17-latek był poszukiwany i trafił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 5. Uwaga na quady!

  W ciągu jednego tylko tygodnia odnotowaliśmy w naszym województwie dwa wypadki z udziałem quadów. Oba niestety zakończyły się śmiercią kierujących nimi osób. Apelując o ostrożność przypominamy podstawowe przepisy dotyczące tego typu pojazdów.

 6. Zaproszenie na konferencję

  Jutro na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja poświęcona użyciu broni palnej. Jest ona jednym z przedsięwzięć w ramach projektu "Nowa jakość edukacji - bezpieczeństwo wewnętrzne". Honorowy patronat na d konferencją objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 7. Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją

  Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 8. Trzymaj się prawego pasa!

  Dzisiaj od 6.00 do 14.00 policjanci śląskiej drogówki prowadzą na drogach naszego województwa działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 9. Areszt za rozbój

  Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 19-letniego mieszkańca Kaczyc, który kilka dni temu dopuścił się rozboju. Napastnik trzymając w ręku metalowy pręt, groził pracownikom ochrony pobiciem i śmiercią. Zatrzymanemu przez zebrzydowickich policjantów napastnikowi grozi teraz do 12 lat więzienia.

 10. Nowy radiowóz w Wiśle

  Policjanci z wiślańskiego komisariatu otrzymali nowy radiowóz. Na zakup samochodu władze samorządowe Istebnej i Wisły przeznaczyły 40 tysięcy złotych. Pozostała część została pokryta ze środków budżetowych Policji. Kia ceed będzie służyć policjantom prewencji.