Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Na spacer z pieskiem i marihuaną

  Policjanci z Cieszyna zatrzymali 27-latka, który posiadał narkotyki. Mieszkaniec Pszczyny przyjechał wieczorem do Cieszyna na spacer z psem. Mężczyzna został zatrzymany. Pieskiem zaopiekowali się pracownicy hotelu dla zwierząt, a jego pan trafił do policyjnego aresztu.

 2. "Bezpieczne wakacje" w Górkach Wielkich

  Policjanci z Cieszyna odwiedzili dzieci spędzające wakacje w ośrodku sportowo rekreacyjnym w Górkach Wielkich. Koloniści w trakcie profilaktyczno-edukacyjnego spotkania przypomnieli sobie najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać podczas wypoczynku. Policjanci zwrócili uwagę również na to, jak zachowywać się odpowiedzialnie po zakończeniu wakacji.

 3. Podsumowanie minionego weekendu

  Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 7 sprawców przestępstw, w tym 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Stróże prawa w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 150 interwencji. Na drogach nie doszło wypadków drogowych w których zostałyby ranne osoby. Odnotowano tylko 5 kolizji.

 4. Wybuch gazu w Wilamowicach

  Policjanci ze skoczowskiego komisariatu wyjaśniają przyczyny i okoliczności wybuchu gazu w Wilamowicach. W wyniku eksplozji uszkodzony został budynek i jedna osoba została ranna. 80-latek został przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala w Krakowie.

 5. Od 31 sierpnia odblaski dla pieszych obowiązkowe

  Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym będzie musiał używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wchodzi w życie 31 sierpnia 2014 r.

 6. Społeczne koszty bezpieczeństwa imprez sportowych

  Każdego roku w województwie śląskim odbywa się kilkaset imprez masowych. Prawie połowa to mecze piłki nożnej - imprezy sportowe pochłaniające największe nakłady na ich zabezpieczenie. Koszty, jakie ponosi z tego tytułu Policja wynoszą kilka milionów złotych rocznie. Ilość mundurowych kierowanych do zapewnienia porządku w związku z imprezami sportowymi wystarczyłaby do zapewnienia służby w dużej komendzie miejskiej, bądź powiatowej, przez cały rok.

 7. Zaginął Mateusz Zachorek

  Policjanci poszukują zaginionego Mateusza Zachorek. 20-letni mieszkaniec Chybia ostatni raz był widziany 9 maja 2014 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 8. Zwolnij! Akcja "Prędkość"

  Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 9. Dbajmy o kulturę na drogach

  Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?

 10. Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

  Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.