Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Wprowadzenie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie

  Dzisiaj w cieszyńskiej komendzie odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Jacka Bąka. Wprowadzenia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych cieszyńskiego garnizonu.

 2. Areszt za zabójstwo brata

  Policjanci z Wisły zatrzymali 19-letniego mieszkańca Istebnej, podejrzanego o zabójstwo swojego o trzy lata starszego brata. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

 3. Zakończone śledztwo w sprawie serii napadów

  Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy zakończyli trwające pół roku śledztwo w sprawie serii napadów na placówki handlowe w Skoczowie i okolicach. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów przebywającemu w areszcie 35-latkowi z Górek Wielkich.

 4. Uszkodził dwa samochody i ogrodzenie. Poszukujemy świadków

  Policjanci wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w długi majowy weekend. W nocy kierowca opla uszkodził zaparkowane dwa samochody i ogrodzenie posesji.

 5. Policjant z Cieszyna na szkoleniu CEPOL w Grecji

  Na początku maja w Grecji odbyło się kilkudniowe szkolenie na temat wykorzystania narzędzi szkoleniowych oferowanych za pośrednictwem seminariów internetowych - webinars "Training of Webinar Educator". Stronę polską reprezentował policjant z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 6. Podsumowanie działań "Prędkość" w cieszyńskim garnizonie

  Wczoraj w powiecie cieszyńskim prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci m.in. kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

 7. Działania „Prędkość”

  Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

 8. Mundurowi dzieciom. Zaproszenie

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zapraszają na festyn "Mundurowi dzieciom". Impreza odbędzie się w sobotę 30 maja na Placu Zamkowym w Kończycach Małych.

 9. Skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy

  Policjanci z Cieszyna zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który skonstruował ładunek wybuchowy i zdetonował go w skrzynce na listy. Mieszkaniec Górek Wielkich posiadał także pistolet i przerobioną amunicję. W wybuchu, który spowodował nikt nie odniósł obrażeń. Straty zostały oszacowane na kilkaset złotych. Zgodnie z decyzją sądu sprawca najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 10. Zatrzymany sprawca napadu na sklep

  Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Górek Wielkich, który napad na sklep w Skoczowie. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.