Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Zaginął Mateusz Zachorek

  Policjanci poszukują zaginionego Mateusza Zachorek. 20-letni mieszkaniec Chybia ostatni raz był widziany 9 maja 2014 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 2. Wybuch gazu w Wilamowicach

  Policjanci ze skoczowskiego komisariatu wyjaśniają przyczyny i okoliczności wybuchu gazu w Wilamowicach. W wyniku eksplozji uszkodzony został budynek i jedna osoba została ranna. 80-latek został przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala w Krakowie.

 3. Zatrzymany za kradzieże paliwa na Śląsku

  Policjanci ze Skoczowa zatrzymali 33-latka, który kradł benzynę na stacjach paliw w Cieszynie. Mieszkaniec Czeladzi podejrzany jest o kolejne dwie kradzieże w Bielsku-Białej i Wodzisławiu Śląskim. Sprawca wykorzystując kilka kompletów skradzionych tablic rejestracyjnych tankował paliwo i odjeżdżał nie płacąc za benzynę. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 4. Rajd Wisły (mapa wyłączonych odcinków dróg)

  Od 5 do 7 września na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 60 edycja Rajdu Wisły. Kilkudziesięciu policjantów oraz siły porządkowe organizatora imprezy będzie czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasach odcinków specjalnych. Impreza spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg regionu. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień w ruchu na drogach.

 5. "Bezpieczne wakacje" w Górkach Wielkich

  Policjanci z Cieszyna odwiedzili dzieci spędzające wakacje w ośrodku sportowo rekreacyjnym w Górkach Wielkich. Koloniści w trakcie profilaktyczno-edukacyjnego spotkania przypomnieli sobie najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać podczas wypoczynku. Policjanci zwrócili uwagę również na to, jak zachowywać się odpowiedzialnie po zakończeniu wakacji.

 6. Dbajmy o kulturę na drogach

  Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?

 7. Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

  Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

 8. "Bezpieczny weekend" - powrót z wakacji

  Przed nami ostatnie dni wakacji, a tym samym wzmożony ruch na drogach osób wracających z letniego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać jak co roku policjanci z drogówki. Szczególną uwagę będą zwracali na prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia dzieci.

 9. Podsumowanie działań drogówki

  Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu codziennie czuwało kilkudziesięciu policjantów. W ciągu kilku dni funkcjonariusze w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili blisko 200 interwencji. Zatrzymano 9 pijanych kierowców. Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 10 kolizji.

 10. Podsumowanie minionego weekendu

  Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 7 sprawców przestępstw, w tym 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Stróże prawa w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 150 interwencji. Na drogach nie doszło wypadków drogowych w których zostałyby ranne osoby. Odnotowano tylko 5 kolizji.