Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
infolinia dla bezdomnych
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Interwencje, wypadki, zatrzymani sprawcy. Podsumowanie weekendu

  18 podejrzewanych o przestępstwa, w tym 5 pijanych kierowców, to bilans zatrzymanych osób przez policjantów garnizonu cieszyńskiego podczas minionego weekendu. Mundurowi w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 100 interwencji. Na drogach doszło do 10 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i trzy zostały ranne.

 2. Wygrał rajd z Kajetanem

  Wczoraj jeden ze zwycięzców aukcji charytatywnych na rzecz rannego w służbie policjanta, wziął udział w testach samochodu rajdowego. Zdobywca wylicytowanej nagrody usiadł na miejscu pilota, a za kierownicą sam mistrz Kajetan Kajetanowicz. Załoga trenowała na odcinku testowym w Górkach Wielkich. Całe przedsięwzięcie zabezpieczali policjanci cieszyńskiej komendy.

 3. Narada służbowa kadry kierowniczej i podziękowania dla komendanta z Cieszyna

  W katowickiej szkole policji odbyła się narada służbowa kierownictwa śląskiej policji. Oprócz podsumowania pracy naszego garnizonu, Śląski Komendant Wojewódzki Policji pożegnał odchodzących na emeryturę czterech policjantów.

 4. Trwa akcja "Prędkość"

  Od wczesnych godzin rannych w całym województwie trwa policyjna akcja „Prędkość”. Mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. W trakcie kontroli sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie niezbędnych dokumentów.

 5. Konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2015” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

 6. Zaginął Łukasz Frydel

  Policjanci poszukują zaginionego Łukasza Frydel. Mężczyzna ostatni raz był widziany 9 grudnia 2014 roku w godzinach popołudniowych. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 7. Zakończyły się eliminacje Turnieju BRD

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki zakończyli eliminacje do 38 edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Zmagania uczestników turnieju odbyły się na terenie 12 miast i gmin powiatu cieszyńskiego. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Ostatecznie wyłoniono drużyny, które awansowały do finału powiatowego.

 8. Weekend w liczbach

  Od piątku do niedzieli policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 8 sprawców przestępstw oraz 1 osobę poszukiwaną listem gończym. Stróże prawa przeprowadzili 100 interwencji. Na drogach doszło do 7 kolizji oraz 1 wypadku drogowego.

 9. Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Wisły. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 47-latek z Jaworzynki został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

 10. Wypalanie traw - nielegalne i niebezpieczne

  Przedwiośnie to okres, kiedy rozpoczyna się proceder nielegalnego wypalania traw. Dla natury to katastrofa ekologiczna. Strażacy określają tego typu praktyki, jako wiosenne zagrożenie pożarowe. Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione i niebezpieczne. Ostatnią ofiarą tego typu praktyk był wędkujący w Wiśle Małej bielszczanin, który z objawami zaczadzenia oraz z poważnymi poparzeniami nóg i rąk trafił do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.