Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Najlepszy dzielnicowy w garnizonie śląskim

  Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Najlepszym dzielnicowym w województwie został policjant z komendy w Piekarach Śląskich. Natomiast st. asp. Krzysztof Krzempek reprezentujący cieszyński garnizon zajął wysokie 4 miejsce.

 2. Nowy radiowóz dla cieszyńskich policjantów

  Burmistrz Cieszyna wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, uroczyście przekazali Komendantowi Powiatowemu Policji w Cieszynie nowy radiowóz marki Opel Astra. Na zakup samochodu Urząd Miejski w Cieszynie przeznaczył ponad 30 tys. złotych. Służyć on będzie policjantom cieszyńskiej komendy.

 3. Podsumowanie minionego weekendu

  W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 7 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali również 2 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Na drogach doszło do 11 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

 4. "Bezpieczna droga do szkoły" w powiecie cieszyńskim

  Od początku września policjanci całego garnizonu cieszyńskiego prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Kilka spotkań o tematyce bezpieczeństwa na drogach mundurowi przeprowadzili w Cieszynie, Dębowcu, Iskrzyczynie i Kończycach Wielkich.

 5. (Nie)bezpieczna droga do szkoły

  Policjanci wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy zatrzymali 54-letnią kobietę, która nieprawidłowo przewoziła dziecko do szkoły. Jej wnuczek siedział w foteliku... ale w części ładunkowej pojazdu. Mieszkanka Ustronia za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem i punktami karnymi.

 6. Policjantki na Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego

  W cieszyńskim Teatrze A. Mickiewicza odbył się II Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone policjantki z cieszyńskiej komendy, które reprezentowały kobiety w mundurach w służbie na rzecz bezpieczeństwa i przeciw przemocy.

 7. Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

 8. Policjanci zabezpieczali Rajd Wisły

  Kilkudziesięciu policjantów garnizonu cieszyńskiego, funkcjonariusze straży pożarnej, kilkanaście załóg pogotowia ratunkowego oraz siły porządkowe organizatora czuwały nad bezpieczeństwem uczestników 60 Rajdu Wisły. zabezpieczali oni drogi dojazdowe i trasy odcinków specjalnych. Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy wszystkich służb impreza przebiegła bez zakłóceń.

 9. Trwa akcja "Prędkość"

  Od wczesnych godzin rannych w całym województwie trwa policyjna akcja „Prędkość”. Mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. W trakcie kontroli sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie niezbędnych dokumentów.

 10. Nowe metody cyberprzestępców - chrońmy swoje pieniądze w sieci

  W ostatnim czasie ponownie uaktywnili się oszuści internetowi. OSTRZEGAMY przed e-mailami, które sugerują, że zostały wysłane z banków. Zawarte w nich dyspozycje podania danych koniecznych do zalogowania i kodów jednorazowych, bez wątpienia zakończą się „wyczyszczeniem” konta bankowego nierozważnego internauty.