Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Nie reagujesz
reportracism

Najczęściej czytane

 1. Uczciwy znalazca portfela

  Uczciwością wykazał się 34-letni mieszkaniec Zebrzydowic, który przyszedł do komisariatu, aby oddać znaleziony portfel. W środku były pieniądze, dokumenty oraz karty bankomatowe.

 2. Włamywał się, aby pomieszkać

  Włamywał się do domków letniskowych, aby w nich pomieszkać. Gdy kończyły się zapasy, przenosił się do następnego. Nie krępowało go korzystanie z całego dobytku gospodarzy. Zatrzymany przez skoczowskich policjantów 35-letni mężczyzna był już wcześniej karany. Wielokrotnemu recydywiście grozi nawet 15 lat więzienia.

 3. Zatrzymali ojca i syna za rozbój

  Skoczowscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Dwóch mieszkańców Brennej napadło na 36-letniego mężczyznę. Obezwładnili go i okradli z pieniędzy. Krótko po zdarzeniu zostali zatrzymani. Sprawcy rozboju, to ojciec i syn. Grozi im za to do 12 lat więzienia.

 4. Kradzionym autem bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków

  Bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków 20-letni mieszkaniec Istebnej prowadził dostawczego volkswagena. Mężczyznę zatrzymali wiślańscy policjanci. Samochód, którym 20-latek, został kilka godzin wcześniej skradziony w przysiółku Wojtosze. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pobytu za kratkami.

 5. ZADBAJMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych,

 6. Ze skradzionych desek wybudował sobie kurnik i gołębnik

  Policjanci ze Strumienia zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który od połowy lutego systematycznie kradł deski z terenu budowy jednego z domów. Mieszkaniec Drogomyśla ze skradzionego drewna wybudował sobie... kurnik i gołębnik. Jako recydywiście grozi mu teraz przynajmniej 5 lat więzienia.

 7. Powiatowy Turniej BRD

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili kolejne eliminacje XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas eliminacji na szczeblu powiatowym wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju regionalnego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustroniu.

 8. Nowy komisariat w Skoczowie otwarty!

  Pod koniec listopada 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Skoczowie przy ulicy Rzecznej 7A. W uroczystości wzięli udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych Marcin Jabłoński, Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz, Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kadra kierownicza cieszyńskiego garnizonu Policji oraz zaproszeni goście.

 9. Napadł z nożem na salon gier

  Cieszyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu, który w marcu napadł na pracownicę jednego z salonów gier w Cieszynie i skradł prawie 1700 złotych. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

 10. Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego

  Wczorajsza sesja Rady Powiatu miała niecodzienny charakter. Odbyło się bowiem na niej uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Dzielnicowy Roku 2013” powiatu cieszyńskiego. Najlepszym dzielnicowym został sierż szt. Tomasz Pocha. Z rąk Starosty oraz Przewodniczącego Rady Powiatu odebrał nagrodę i gratulacje.