Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów zagranicznych
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste obchody Święta Policji w Cieszynie

  We wtorek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji garnizonu cieszyńskiego. W obecności zaproszonych gości ponad 100 policjantów odebrało nominacje na wyższe stopnie policyjne. Akty mianowania wręczył mundurowym Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia.

 2. Zostawiła psy w rozgrzanym samochodzie i poszła w góry

  Mieszkaniec Knurowa uratował dwa psy, które były zamknięte przez 1,5 godziny w samochodzie. Pojazd stał zaparkowany w nasłonecznionym miejscu na parkingu pod Czantorią w Ustroniu. 32-latek, widząc wycieńczone zwierzęta w rozgrzanym aucie, zadzwonił na policję i wybił szybę. W tym czasie 60-letnia właścicielka czworonogów przebywała w górach.

 3. Letnie Grand Prix w skokach narciarskich - organizacja ruchu

  W najbliższy weekend w Wiśle obędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

 4. Areszt dla recydywisty

  Policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwoje sprawców spowodowania obrażeń ciała. 23-latek i 18-latka zostali zaatakowani przez napastników w centrum miasta. Ciężko ranny w głowę chłopak trafił do szpitala. Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował jednego ze sprawców, który na swoim koncie miał już wiele podobnych przestępstw.

 5. Weekend w policyjnej statystyce

  W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 13 sprawców przestępstw, w tym 5 nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zatrzymali cztery poszukiwane osoby, w tym jedną listem gończym. Stróże prawa przeprowadzili ponad 200 interwencji. Odnotowano 2 wypadki drogowe i 12 kolizji.

 6. Działania TRUCK & BUS

  Dzisiaj w godzinach od 6.00 do 22.00 na drogach powiatu cieszyńskiego, jak i całego województwa śląskiego policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu towarów oraz zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych.

 7. Poszukiwania zaginionych

  Policjanci poszukują kilku zaginionych mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionych, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego KPP Cieszyn.

 8. Zaproszenie na Wojewódzkie Obchody Święta Policji

  W najbliższy czwartek, 24 lipca, odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W tym roku uroczystości i cykl imprez towarzyszących odbędą się w bezpośrednim sąsiedztwie i wewnątrz Hali Widowiskowo–Sportowej "Spodek" w Katowicach. Startujemy o 11.00! Zapraszamy!

 9. Święto Policji 2014

  Życzenia Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza z okazji Święta Policji.

 10. Policyjne działania „NURD”

  Dziś na terenie województwa śląskiego policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...