Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek w Ochabach Wielkich

  Wczoraj w Ochabach Wielkich doszło do potrącenia pieszego. Kierujący volkswagenem transporterem potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych. Niestety, 32-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

 2. Mapa wypadków drogowych już działa

  Interaktywna mapa tragicznych wypadków drogowych, jest już dostępna w Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej (ORSIP). Na oficjalnym geoportalu województwa śląskiego wskazano miejsca wypadków z udziałem pieszych, w których ponieśli oni śmierć lub doznali ciężkich obrażeń ciała. Do opisanych zdarzeń doszło w latach 2012-2015 na terenie województwa śląskiego.

 3. Dzielnicowi rozmawiali o przemocy domowej

  Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie odwiedzili uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego, gdzie przeprowadzili prelekcję na temat przemocy w rodzinie. Spotkanie było częścią działań profilaktycznych cieszyńskiej policji, mających na celu wskazywać na formy zagrożenia i przed nimi przestrzec.

 4. Codziennie na przejściu potrącany jest pieszy

  Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego. Statystyki są tutaj niepokojące - w pierwszych 10 miesiącach roku na śląskich drogach życie straciło 73 pieszych, w tym 20 na oznakowanych przejściach.

 5. Śląscy cyberpolicjanci poszukują oszustów

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób. W sieci pojawiły się rzekomo informacyjne portale, które opisują sensacyjne informacje ilustrowane podobno bardzo drastycznymi filmami. Aby jednak je zobaczyć, internauci muszą wysłać SMS, który zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych. Informacje są wymyślone a filmy ściągnięte z sieci z zupełnie innych wydarzeń.

 6. Policja prosi o pomoc

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który odkanał na terenie Cieszyna dokonał przywłaszczenia a następnie kradzieży.

 7. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 8. Wypadki na drogach naszego regionu

  W ostatnich dniach na drogach naszego regionu doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych w których ucierpieli kierujący oraz piesi. Jesienna aura, deszcz, mokra nawierzchnia – wszystkie te zjawiska trzeba brać pod uwagę planując podróż. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

 9. Klasa mundurowa odwiedziła cieszyńską komendę

  Wyjątkowi goście odwiedzili dzisiaj siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego poznawali "od kuchni" pracę policjantów cieszyńskiego garnizonu. Jako, że młodzież kształci się na co dzień w klasie mundurowej, padło wiele konkretnych pytań.

 10. Podsumowanie działań "Trzeźwe przewozy" oraz "Kontrola drogowa-Piesi"

  16 listopada na terenie naszego regionu prowadzone były działania "Trzeźwe przewozy". Stróże prawa od wczesnych godzin rannych kontrolowali stan trzeźwości kierowców autobusów, busów oraz samochodów ciężarowych przewożących towary. Podczas akcji policjanci przebadali ponad siedmiuset kierowców. Podsumowano też akcję "Kontrola drogowa-Piesi"