Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
infolinia dla bezdomnych
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Złodziejski duet

  Skoczowscy policjanci zatrzymali sprawcę odpowiedzialnego za serię kradzieży i włamań w Skoczowie. Do większości zdarzeń dochodziło na parkingach osiedlowych. 19-latek z Kiczyc usłyszał 7 zarzutów. Stróże prawa ustalili również jego nieletniego wspólnika.

 2. Policyjne patrole już na stokach

  Przez najbliższe 6 tygodni codziennie na stoki wyjeżdżać będą patrole narciarskie. W ubiegłym tygodniu policyjni narciarze odbyli szkolenie i zdobyli uprawnienie instruktorów narciarstwa. Mogli je wykorzystać już w sobotę, kiedy to w ramach akcji "Bezpieczne narty z instruktorem PZN" szkolili najmłodszych w Wiśle i Korbielowie.

 3. Działania "Truck & Bus" w powiecie cieszyńskim

  Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki, prowadzili działania pn."Truck & Bus". W akcji w powiecie cieszyńskim wzięło udział kilkunastu mundurowych, którzy skontrolowali ponad ponad 80 pojazdów.

 4. Kryptonim „Trzeźwe przewozy”

  Policjanci śląskiej drogówki prowadzą dzisiaj w całym województwie działania „Trzeźwe przewozy”. W ich trakcie zwracają uwagę na tych kierujących, na których ciąży szczególna odpowiedzialność – prowadzących pojazdy przewożące osoby, towary oraz wykonujące prace drogowe.

 5. Ciekawie spędzili czas podczas policyjnej kontroli

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ITD kontrolowali stan autokarów wiozących dzieci na zimowiska. Kiedy mundurowi kontrolowali pojazdy, pasażerowie zwiedzali siedzibę Komisariatu Policji w Skoczowie. W tym czasie policjanci przypomnieli uczestnikom wyjazdu podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przekazali elementy odblaskowe.

 6. Bezpieczeństwo w województwie śląskim w 2014 r.

  Spadek przestępczości o 11%, wzrost poziomu wykrycia sprawców przestępstw oraz mniejsza o ponad 7% ilość śmiertelnych ofiar wypadków i mniej wypadków i kolizji na drogach naszego województwa – to zaledwie kilka z najważniejszych wniosków, płynących z podsumowania pracy śląskich policjantów w 2014 roku.

 7. Konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2015” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

 8. Zaginął Łukasz Frydel

  Policjanci poszukują zaginionego Łukasza Frydel. Mężczyzna ostatni raz był widziany 9 grudnia 2014 roku w godzinach popołudniowych. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 9. Zatrzymali 14 sprawców przestępstw

  W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 14 sprawców przestępstw oraz 4 poszukiwane osoby ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 150 interwencji. Na drogach doszło do 4 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

 10. Zabezpieczenie PŚ w skokach narciarskich

  Policjanci zabezpieczali zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, które na żywo obejrzało około 7 tysięcy fanów. Ponad 100 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska.