Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Podsumowanie minionego weekendu

  W miniony weekend policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 4 sprawców przestępstw i 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili ponad 150 interwencji. Na drogach powiatu doszło do 1 wypadku i 12 kolizji.

 2. Program Modernizacji Służb Mundurowych przyjęty jednogłośnie przez sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych

  Ponad 9 miliardów złotych na nowoczesne i dobrze wyposażone służby – to główne założenie zaakceptowanego w czwartek przez komisję sejmową Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Projekt ustawy przedstawił minister Mariusz Błaszczak.

 3. Kampania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

  Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna kampanię społeczną pn. „...nie odchodź, żyj!”. Kampania skierowana jest do pieszych.

 4. Biuro do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji rozpoczęło działalność

  Z dniem 1 grudnia br. decyzją Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji utworzono wyspecjalizowane Biuro do walki z Cyberprzestępczością. Powołanie biura ułatwi walkę z przestępczością związaną z użyciem najnowocześniejszych technologii a do jego głównych zadań należy rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz ujawnianie i ściganie sprawców.

 5. Briefing - "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo"

  Zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing poświęcony akcji "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Będzie ona realizowana od 10 do 21 grudnia we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 6. Musical profilaktyczny cieszyńskim teatrze

  Szkoła Tańca PeDeBe zaprasza na kolejną premierę tanecznego show. Organizatorzy przygotowali projekt musicalowy pt.: „Domek z kart” - przedstawienie o tematyce profilaktycznej dotyczące problematyki hazardu. Premiera spektaklu odbędzie się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie, 15 i 16 grudnia 2016r. Imprezie patronuje m.in. Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie.

 7. Działania "Trzeźwość"

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Działania prowadzone były w całym województwie śląskim od 5.00 do 13.00. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom.

 8. Pomóż nam uczynić ulice Europy bezpiecznymi przed świętami

  Ponad 60 osób figuruje na stronie www.eumostwanted.eu. Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni - wszyscy skazani lub podejrzani o popełnienia najpoważniejszych przestępstw. Figurujący na liście zabili lub w nieodwracalny sposób zmienili życie swoich ofiar. Każdy z tych przestępców ma status zbiega, uciekają przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny. To sprawia, że ofiary, ich krewni i przyjaciele nie czują się bezpieczni. Pomóżmy im, uczyńmy czas świąteczny bezpieczniejszym przez jak najszybsze złapanie poszukiwanych.

 9. Śmiertelny wypadek w Bąkowie

  Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek wieczorem na DK 81 w Bąkowie. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin.

 10. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na DW 938 w Pruchnej. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił 73-letniego rowerzystę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna kierujący jednośladem zmarł.