Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Cieszyńskie uroczystości z okazji 95-lecia powstania Policji

  Wczoraj w Cieszynie odbyły się obchody z okazji 95-lecia powstania Polskiej Policji. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, a także policjanci garnizonu śląskiego, przedstawiciele duchowieństwa, samorządowcy ziemi cieszyńskiej i mieszkańcy powiatu.

 2. Tragiczny finał domowej awantury

  Skoczowscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę, podejrzaną o zabójstwo swojego 39-letniego konkubenta. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Skoczowa. Za zabójstwo zatrzymana może spędzić w więzieniu resztę swojego życia. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 3. Cieszyńska policja ma swojego Sznupka

  Policja w Cieszynie ma swoją maskotkę psa policyjnego Sznupka. Uroczyste przekazanie przez Starostę Cieszyńskiego nastąpiło wczoraj przed południem w Szkole Podstawowej w Wiśle Głębcach.

 4. Areszt za rozbój

  Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 19-letniego mieszkańca Kaczyc, który kilka dni temu dopuścił się rozboju. Napastnik trzymając w ręku metalowy pręt, groził pracownikom ochrony pobiciem i śmiercią. Zatrzymanemu przez zebrzydowickich policjantów napastnikowi grozi teraz do 12 lat więzienia.

 5. Podsumowanie minionego weekendu

  W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 8 nietrzeźwych kierowców. Stróże prawa przeprowadzili blisko 150 interwencji. Na drogach doszło do 13 kolizji. Odnotowano dwa wypadki drogowe, w których dwie osoby zostały ranne.

 6. Masz prawo do mediacji

  Masz prawo do mediacji – pod takim hasłem będzie przebiegał 16 października tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji. Dzień ten, to kulminacja Tygodnia Mediacji, który rozpocznie się 13, a zakończy 18 października. Do udziału w tej cennej inicjatywie zaproszona została również policja.

 7. Trzymaj się prawego pasa!

  Dzisiaj od 6.00 do 14.00 policjanci śląskiej drogówki prowadzą na drogach naszego województwa działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 8. Nowy radiowóz w Wiśle

  Policjanci z wiślańskiego komisariatu otrzymali nowy radiowóz. Na zakup samochodu władze samorządowe Istebnej i Wisły przeznaczyły 40 tysięcy złotych. Pozostała część została pokryta ze środków budżetowych Policji. Kia ceed będzie służyć policjantom prewencji.

 9. Zaproszenie na uroczystości z okazji 95-lecia powstania Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie oraz Ewangelicki Kapelan Policji zapraszają na uroczystości z okazji 95-lecia powstania Polskiej Policji, które odbędą się w niedzielę 12 października w Cieszynie.

 10. NOWA JEDNOSTKA – CENTRALNE BIURO ŚLEDCZE POLICJI

  9 października zaczyna funkcjonować Centralne Biuro Śledcze Policji. Większa samodzielność i zdolność do szybszego reagowania w walce z najgroźniejszymi przejawami przestępczości – taki jest główny cel powstania nowej jednostki. Zastąpi ona Centralne Biuro Śledcze KGP - komórkę organizacyjną obecnie funkcjonującą w strukturze Komendy Głównej Policji.