Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
infolinia dla bezdomnych
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Dachowanie na Frysztackiej

  Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w Cieszynie. Nietrzeźwy kierowca opla na łuku drogi doprowadził do wywrócenia samochodu na dach. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

 2. Skonfiskowali nielegalny alkohol, tytoń i papierosy

  Cieszyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z śląskimi celnikami przejęli blisko 27,5 tysiąca sztuk papierosów, 58 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz 1700 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenie podatkowego wynoszą ponad 60 tysięcy złotych. Właścicielowi „lewego towaru” grozi kara 3 lat więzienia.

 3. Ćwiczenia "Wirus 2014"

  Wczoraj pacjent podejrzany o zarażenie wirusem Ebola trafił do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. To część scenariusza ćwiczeń, organizowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki pod nazwą „Wirus 2014”. Procedury postępowania w sytuacji kryzysowej były sprawdzianem umiejętności i koordynacji działania służb zarządzania kryzysowego, policji, służby zdrowia i sanepidu.

 4. Interwencje, kolizje, zatrzymani przestępcy - podsumowanie weekendu

  Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 7 sprawców przestępstw oraz 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości . Stróże prawa przeprowadzili ponad 100 interwencji. Na drogach doszło do 6 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

 5. Nie daj się nabrać! Sprawdź, zanim podpiszesz!

  Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

 6. 40 Rajd Cieszyńskiej Barbórki - mapa utrudnień w ruchu

  Policjanci oraz siły porządkowe organizatora imprezy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych. Jutro na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 40 Rajd Samochodowy Cieszyńska Barbórka. Przedsięwzięcie spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień.

 7. Nowi policjanci złożyli ślubowanie

  Nowo przyjęci policjanci złożyli dziś swoje ślubowanie. Szeregi śląskiej policji zasiliło 200 stróżów prawa, z których 7 trafi do cieszyńskiego garnizonu. Przysięgę przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 8. Nowe legitymacje służbowe policjantów

  Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń, które podniosą poziom ich bezpieczeństwa. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br.

 9. Szkolenie przewodników psów służbowych z Polski i Czech

  Policjanci z Polski i Czech spotkali się Ustroniu w ramach projektu "Czworonożni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa pogranicza". Pięciodniowe szkolenie dla przewodników psów służbowych realizowane jest w ramach projektu partnerskiego KWP w Katowicach i KWP w Ostrawie.

 10. Rozdali 500 kamizelek odblaskowych

  Pół tysiąca kamizelek odblaskowych trafiło do uczniów szkół podstawowych w gminie Skoczów. W akcji profilaktycznej organizowanej przez Urząd Miejski w Skoczowie wzięli udział policjanci drogówki i straż miejska. Wyjątkowym gościem był Sznupek – maskotka śląskiej policji.